Як намалювати сидячої людини.

Вивчення різних поз вкрай важливо, якщо ви дійсно хочете зрозуміти пропорції і принципи руху людського тіла. Малюючи сидячу натурницю, ви маєте можливість вивчити цілий ряд нових кутів і пропорцій фігури.
Вам знадобиться
  • Лист щільного паперу тілесного кольору, воскової олівець сангіни, літографічний олівець ЕВ.
Інструкція
1
Намітьте основні контури. Легкими лініями воскового олівця намітьте основні контури фігури. В ході роботи вимірюйте за допомогою олівця кути нахилу тіла, голови, ніг, а також деталей стільця. Попросіть натурницю по можливості зберігати прийняте положення. При цьому вам треба подбати про те, щоб вона відчувала себе досить комфортно.
2
Уточніть малюнок. Ще раз уточніть начерк і почніть промальовувати основні лінії. Варіюючи натиск олівця, робіть їх більш інтенсивними в тих місцях, де на фігурі лежить тінь. У нашому випадку це, наприклад, тильна сторона ікри ноги натурниці або ділянку, де її спина стосується спинки стільця.
3
Приступите до малюнка олівцем. Візьміть олівець ЕВ і нанесіть декількома швидкими штрихами риси обличчя натурниці. Не перевантажуйте малюнок. Пам'ятайте, що чорні олівцеві лінії наносяться вже поверх малюнка восковим олівцем і тому дуже яскраво виділяються на тлі сангіни.
4
Намалюйте руки. Уважно вивчіть складені руки натурниці, а потім покажіть їх легкої, енергійної лінією. Намалюйте контури одягу. Додайте складки на тканині біля ліктя і під грудьми. Намалюйте темну тінь, що лежить між спідницею натурниці і спинкою стільця.
5
Додайте тон і деталі спідниці. Продовжуйте роботу над усім малюнком. Уточніть обриси ніг натурниці, додайте темний тон на її волосся і спідницю. Зверніть увагу на те, що напрямок штрихування паралельно лініям залома складок на спідниці. Дуже важливо правильно намалювати стілець, оскільки саме він визначає позу натурниці. Ретельно прорисуйте ніжки стільця і лежачі на них тіні.
6
Поглибите тон волосся. Поглибте тон волосся натурниці за допомогою діагональних олівцевих ліній. Падаючі на плечі пасма волосся передайте довгими плавними лініями.
7
Додайте теплий тон на ноги і руки натурниці. Візьміть сангину і додайте теплі тіні на ікри натурниці і на нижню сторону її складених рук.
Зверніть увагу
відкидають тіні допомагають уточнити положення фігури в просторі.
Корисна порада
Коли ви малюєте фігуру, дуже важливо, щоб глядач зрозумів її позу.