Як зацікавити навчанням.

Батьки б'ють тривогу: сучасні діти зовсім не цікавляться навчанням ! І дійсно, в наші дні дитина піддається стільком спокусам. Більшість дітей воліють дивитися телевізор, грати на комп'ютері або на приставці, гуляти з друзями, але тільки не вчитися. Таким чином, перед кожним батьком стоїть складне завдання - зацікавити дитину навчанням з раннього віку, щоб у нього не було проблем в майбутньому.
Інструкція
1
Почати в цій нелегкій справі, як не дивно, доведеться з себе. Психологи вже давно довели, що діти багато в чому звертаються до прикладу своїх батьків. Якщо ви будете змушувати свою дитину читати книги, а самі при цьому всі вечори безперервно будете дивитися телевізор, то ні на які позитивні результати можете не сподіватися. Якщо ж дитина буде бачити, що його мама і тато у вільний час читають книги і діляться враженнями, то і дитина зацікавиться подібним проведенням часу. Крім того, дуже важливо створити для дитини відповідну атмосферу для навчання. Придбайте для нього зручні стіл і стільці. Запасіться цікавими підручниками, пізнавальними книжками з картинками, журналами, енциклопедіями. Виділіть окрему полицю для книжок вашого нащадка, а також комфортне місце, де він зможе відпочити з книжкою в руках.
2
Другий момент грає не меншу роль, ніж перший. Дитину дуже важливо хвалити і заохочувати за всі його академічні подвиги. Він сам прочитав цілу книгу? Нагородите його маленьким подарочком. До речі кажучи, в якості подарунка може виступати наступна цікава книга, блокнот чи зошит. Якщо ж ваш син або ваша дочка закінчили чверть на одні п'ятірки, то такий успіх заслуговує походу в дитяче кафе або покупки довгоочікуваної іграшки.
3
Покажіть дитині, що учіться- це весело. У продажу є величезна кількість навчальних ігор, в які ви можете грати всією родиною. Тут і пазли, і математичні ігри, і ігри на кмітливість. Подібні заняття не тільки допоможуть вам зацікавити дитину навчанням , а й зблизять всю сім'ю. Педагоги також радять відвідувати з дітьми різні цікаві виставки, музеї та інші заходи. Пам'ятайте, що інтерес до нових знань закладається в самому юному віці. Не пропустіть момент!
Корисна порада
Зацікавити навчанням дитини легше в самому юному возрасте.Станьте прикладом для ребенка.Не забувайте заохочувати дитину за прочитані книги і відмінні оцінки.
Пізнавальна мотивація або прагнення до знань є у кожної дитини. Але у відмінників вона знаходиться в актуальному стані, а у двієчників і трієчників - в пригніченому. І пригнічують цю мотивацію найчастіше батьки, і лише зрідка вчителя. Якщо ви хочете зацікавити дитину навчанням, треба міняти власну поведінку. Є кілька способів це зробити.
Інструкція
1
Використовуйте гасло «Знання - сила». Ви повинні переконувати дитину в тому, що знання роблять його сильнішим, додають йому можливостей керувати світом і отримувати бажане. На додаток до своїх оповідань пошукайте літературні твори, фільми, в яких розумники перемагають сильних. Дитина повинна розуміти, що знання - основний спосіб домогтися в житті того, що хочеш.
2
Забороніть приниження інтелектуалів в родині. Розмови на теми на кшталт «Писав дисертацію з кібернетики, а тепер морквину продає на ринку» краще вести не в присутності дитини. Знання, інтелект, диплом - це лише засіб, а не самоціль. І від того, що хтось із ваших знайомих не зміг ними скористатися, щоб влаштуватися в житті, знання не стають менш цінними. Краще приводите приклади успішних людей, які за допомогою хорошої освіти і знань змогли досягти багато чого в цьому житті.
3
Переводите процес навчання в гру. Крім глобального підходу до переконання дитини в цінності знань, важливо і на приватному рівні зацікавити його навчанням. У кожної дитини є свої інтереси. Хтось захоплений конячками, хтось - динозаврами, хтось - поїздами. Можна використовувати улюблені об'єкти малюка для ігор на тему навчання. Скажімо, любитель конячок може вирішувати математичні задачі про коней, писати про них же твори чи складати діалоги англійською.
4
Хваліть прагнення дитини до знань. Не відмахується роздратовано від питань, купуйте книги по цікавить його темі, дивіться разом навчальні фільми. Нема чого сварити дитину за промахи, говорите йому, що все роблять помилки на шляху до істини. Хваліть будь-які досягнення, які дитина знайшов на шляху до знань. Це допоможе вам ще більше зацікавити його навчанням.
Зверніть увагу
Так, воля важлива, проте не стосовно молодшокласникам. Дитину потрібно не змушувати, а зацікавлювати. У нього повинен сформуватися пізнавальний інтерес. Суть його полягає в тому, що вчитися чомусь новому і пізнавати щось раніше невідоме цікаво. Як залучити дитину до читання? Не слід змушувати дитину читати: якщо він кориться вам, то може назавжди зненавидіти книги.
Корисна порада
Як зацікавити маленького школяра навчанням? Як навчити його вчитися? Насправді все не так і складно. Добре, якщо у вашої дитини є бажання і прагнення бути не гірше інших, якщо він не боїться перепитувати і просить пояснити заново незрозумілий для нього матеріал. Дуже важливо, щоб дитину самого цікавила учеба, щоб він хотів вчитися і отримував від цього процесу задоволення. Цього не буде, якщо школяр не бачить цілей навчального процесу.