Як приручити коня.

Кінь - благородна тварина. Як вид давно приручена людиною. Однак кожну окрему тварину людині завжди доводиться приручати з нуля. Щоб знайти спільну мову навіть з об'езженного конем, вам знадобляться деякий час, неабияка витримка і сила волі.
Інструкція
1
По-перше, є головне правило, чинне відносно дресирування і приручення всіх тварин, - ніколи не можна боятися їх і нервувати.
2
Спочатку потрібно, щоб кінь до вас звикла. Для цього треба більше часу проводити з нею. Буде корисно, якщо ви самостійно будете після тренувань заводити її в денник, розсідлували, чистити, розчісувати гриву і хвіст. При цьому погладжуючи і говоряласьковиє слова, щоб вона відчувала від вас позитивну енергетику і не побоювалася.
3
Дуже добре в цьому відношенні діють різні «смакоту»: свіжа морква, яблука або хліб. А ось цукром, хоч коні його і люблять, краще не балувати для її ж здоров'я. Підгодовувати таким чином можна просто при спілкуванні в денніке. А ще більший ефект це дасть, якщо використовувати їжу як заохочення за правильно виконану команду.
4
Однак одного позитивного контакту мало, щоб остаточно приручити тварину до себе. Воно повинно твердо знати, хто з вас головний. Якщо дати слабину і дозволити коні взяти над вами верх всього кілька разів, вона відчуватиме себе сильнішими і не стане вам підкорятися. А це вже небезпечно для вас при спілкуванні з таким потужним тваринам.
5
Під час тренувань кінь обов'язково потрібно виховувати, показуючи, хто головний. Тому слід бути твердіше і вимогливіше. Але це аж ніяк не означає, що треба бути жорстоким. Якщо кінь правильно виконала команду, її треба заохотити добрим словом, погладжуванням або шматочком чогось смачного, дотримуючись, однак, міру. А от якщо команда не виконується і кінь не працює, як слід, то треба проявити характер і трохи покарати. Можливо, достатньо і осуду на високих тонах. Кінь може відмовлятися працювати, коли не розуміє, чого ви від неї хочете. Це часто трапляється на початку занять, коли початківець наїзник віддає команди коні не правильно, тобто не так як вона звикла.
6
Ніколи не ображайте кінь, навіть якщо ви їй не задоволені. Вона це обов'язково запам'ятає і про довіру не може бути й мови. Також не слід її перевтомлювати, тренування повинні бути в радість не тільки вам, тоді вона буде охоче в них брати участь.