Як перевірити голос.

Голос - найдавніший музичний інструмент, відомий людству. Володіючи порівняно невеликим (в кращому випадку до трьох октав) діапазоном, проте, він є провідним тембром творів, написаних для ансамблів з його участю. Перевірка голоси, що проводиться лікарями-фониатр і отоларингологами, націлена на виявлення дефектів голосового апарату: неправильної роботи голосових зв'язок, захворювання легень і так далі.
Інструкція
1
Перевірити голос може тільки професійний лікар. Зверніться до такого фахівця в приватній або державній клініці. Більшість кваліфікованих фониатров працюють в приватному порядку, знайти їх можна через деякі музичні навчальні заклади: РАМ ім. Гнєсіних, МГК ім. Чайковського, і т.п. Зателефонуйте лікарю і запишіться на прийом. Уточніть вартість первинної консультації.
2
Отоларинголог, або лікар-ЛОР, як правило, не пов'язаний з музичними вузами і працює в спеціальних медичних установах. Про прийом ви можете домовитися по телефону або прийшовши в клініку особисто. У державних медичних установах прийом ведеться по пред'явленню поліса обов'язкового медичного страхування.
3
Показання до перевірки голоси: почуття дискомфорту, лупа в горлі в стані спокою, при мові чи співі, куріння, надмірне споживання алкоголю, хронічні ГРВІ, ларингіти, фарингіти та інші захворювання дихальної і мовної систем (у тому числі на стадії одужання).