Як виявити потреби. Як виявити у себе вміння.

Чи достатньо часу, сил і уваги в приділяєте потребам своєї душі? Начебто нудьгувати часу немає, ви завжди в русі, робота - цікава, корисна і з непоганою зарплатою, в родині мир і затишок, але все одно чогось не вистачає. Душа просить захоплень. Вашим хобі можуть стати танці, малювання, виготовлення домашньої косметики ... Але ви відмахуєтеся від таких "дрібниць": не до цього, мовляв! І з кожним таким "відмовою" незадоволеності і розчарувань у вашому житті стає все більше, а радості і енергії - все менше. Чи не час розібратися в своїх захопленнях?
Вам знадобиться
  • відпочинок, спокій, вміння прощати, цілеспрямованість
Інструкція
1
Хобі - заняття, під час якого ви не відчуваєте втоми, а відчуваєте тільки приплив натхнення. Навіть готувати можна натхненно! Потреби - це те, на що завжди знайдеться час. Займаючись »не головними", але такими приємними справами два-три рази на тиждень, ви помітите, що стали бадьоріше, успішно плануєте свій день, більше встигаєте. Організму необхідно деколи "вимикатися" із замкнутого кола "робота - дім". Не обмежуйте себе. До того ж хобі - задоволення потреби - може не тільки заряджати позитивом, але і приносити дохід.
2
Виявити свої потреби допомагає і вправа, яка психологи називають "повторення успіху". Перебуваючи в пригніченому стані, робіть те, що у вас особливо добре виходить, - в'яжіть рукавиці, пишіть оповідання, міняйте дизайн кухні. Головне - ви робите подібне давно і з легкістю. Радійте самому процесу, хваліть себе за вміння. Якщо ви будете займатися тим, що вам завжди вдається, до вас знову повернуться радість і енергія, і це дозволить вам подивитися навколо свіжим поглядом і поставити перед собою нові цілі.
3
Усвідомити свої потреби можна під час справжнього відпочинку, - але не дозвільного байдикування, а розслабляючого задоволення на тлі щоденної метушні і суєти. Коли людина розуміє, що він вже "на межі" і каже, що "ніяких сил вже не залишилося", йому варто присвятити хоча б пару днів тільки собі, інакше організм сам зробить перерву в буденній поспіху "за допомогою" хвороби або чогось в цьому роді. Це не означає, що треба все вихідні валятися на дивані перед телевізором, поїдаючи цукерки. Слід виспатися і зайнятися тим, до чого тягне. Те, що вам захочеться робити, щоб ваш короткий відпочинок став повноцінним і чим-небудь вас збагатив, - це і є душевні потреби.
4
Для визначення своїх потреб варто навчитися прощати - щиро, а не за стандартною формулою - "ну, це було давно, все вже забуто". Психологи рекомендують вправи і по цій темі. Складіть список тих, хто вас коли-небудь образив. Додайте до переліку себе самого і життя: адже ми часто займаємося самоосуд і звинувачуємо життя в тому, що вона до нас занадто несправедлива. Сядьте з закритими очима в тиші і спокійно "пройдіться" по всіх пунктах переліку, завдяки, відпускаючи біль і приймаючи людей і життя такими, які вони є. Таким чином ви очистите душу від негативу, місце якого займуть нові позитивні потреби. Повторіть вправу кілька разів; після кожного тренінгу рекомендується випити чашку чаю, прийняти ванну або навіть трохи поспати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qCZqigt_MK4
Зверніть увагу
Щоб взятися за щось нове або переоцінити старе, важливо привести в порядок внутрішній світ. Систематизувати свій стан і потреби в цьому випадку нерідко допомагають фізичні вправи, особливо - прибирання в зовнішньому світі (суботник, благоустрій дачі, клопоти по дому). Головне - без особливого жалю викидайте все непотрібне!
Корисна порада
Не бійтеся фантазувати і мріяти - це теж допомагає зрозуміти, що вам потрібно в дійсності!