Як вижити в пустелі.

Пустеля - тип ландшафту, що характеризується областями з постійно сухим і спекотним кліматом, спостерігаються високі температури вдень і дуже низькі - вночі. Флора практично відсутній, що з лишком компенсується специфікою фауни. Пустелі бувають різні: піщані, кам'янисті, глинисті та інші. Пустелі займають близько 25% земної поверхні, і площа їх поступово зростає. В світі налічується трохи більше п'ятдесяти пустель.
Вам знадобиться
  • Одяг і бажано хоча б ніж.
Інструкція
1
Температурний режим в пустелі дуже жорстокий (днем температура - до шістдесяти тепла, зате вночі - заморозки), сліпучий сонячне світло (може залишити без зору), практично повна відсутність води, всякі отруйні тварюки (в сенсі, змії) і піщані бурі. Для створення тіні або укриття користуйтеся і природними, і створеними людиною особливостями рельєфу місцевості - деревом, скелею, купою каміння або печерою. Стінка сухого русла може послужити укриттям, але якщо набіжать хмари, ваше притулок може бути несподівано залито водою. Береги вздовж пересохлих русел річок, долини і яри - це особливо хороші місця для пошуку печер.
2
До одягу потрібно ставитися більш, ніж серйозно, найкраще підійде світла вільна одяг, яка закриває все тіло, включаючи голову і шию, не тільки від сонячних променів, але і вітру, і, особливо, піску. До темному одязі дуже сильно припікає солнце.Теперь про взуття: пісочок в пустелі буває або дуже гарячий, або занадто холодний. Тому надягаємо в'язані шкарпетки з грубої вовни, на них - черевики, обмотуємо черевики навколо щиколоток ганчірками або бинтами (так пісок не потрапить в вашу взуття). Перед тим, як пірнути в черевики, перевірте, чи немає в них когось стороннього, скорпіонів, наприклад.
3
Вода в пустелі на вагу золота, але це не означає, що потрібно її економити і берегти. Якщо води достатньо, визначте для себе норму її споживання. Середньодобове споживання води для збереження водного балансу становить: 25 ° С - 1 літр30 ° С - 3 літра35 ° С - 4,5 літра.Чтоби знайти питну воду треба мати хорошу спостережливість. Придивіться до поведінки звірів тут мешкають, вже вони-то знають, де шукати воду. Ідіть за ними по слідах або простежує їх шлях по фізіологічним матюками (це послід). Якщо пройшов дощ, то це в пустелі радісна подія, яким потрібно обов'язково скористатися. Можна взяти велике листя і покласти їх в невелике поглиблення і почекати поки ваша ємність не наповнений водою. А якщо води немає, і не пройшов дощ, будемо її добувати. Знаходимо пересохле русло річки, тепер шукаємо те місце, де річка повертає, там є глибокі западини на дні. Викопуємо ямку в найглибшій частині, копаємо доти, поки не з'явиться вологий пісок (десь на довжину руки). Вставляємо трубку довжиною метра півтора (її можна зробити зі стовбура дерева з м'якою серцевиною). На її кінець наметовому товстий валик з сухої трави, і максимально ущільнюємо пісок навколо нього. Ну а потім, як коктейль через соломинку, з силою тягнемо воду. Хвилини через дві зусилля будуть винагороджені. Замість води спрагу можна втамувати травою і вичавленим з кактуса соком (тільки є його не варто).
4
В пустелі важко знайти їжу. Але вона все ж стоїть на другому місці за своїм значенням у порівнянні з водою. І ви можете обійтися без неї протягом декількох днів без всяких наслідків для здоров'я. Розподіліть їжу з самого початку. Не їжте нічого протягом перших 24 годин і не їжте доти, поки у вас не буде води. Тут дуже багато комах. Відриваємо крила, лапки, ніжки, якщо є - панцири. Обов'язково обробіть за допомогою вогню, так як ваша трапеза може переносити паразитів. А ось гусениці комах не вимагають обробки вогнем, використовуйте їх в перетертої вигляді як приправу до «овочевим стравам». В пустелі рідко можна зустріти тварин. Щурів і ящірок можна зустріти у джерел води, і вони можуть складати вашу єдину їжу. Парнокопитних тварин можна зустріти в пустелі , але до них важко підійти. Найбільш поширеними тваринами є гризуни (щури), кролики, шакали, змії і ящірки, яких зазвичай можна зустріти близько чагарників або води. На каменях і в кущах шукайте пісочних равликів. А так же можна зустріти і птахів. Спробуйте поцілувати тильну сторону своєї долоні, видаючи звук при всмоктуванні, щоб залучити їх. На деяких озерах в пустелі були помічені піщані тетерева, дрохви, пелікани і навіть чайки. Використовуйте пастки або гачок і гарненько постарайтеся їх зловити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0iHOmhk4Q5E
Зверніть увагу
Уникайте слідування вздовж струмків, для того щоб вийти до моря, за винятком прибережних пустель або тих районів, де великі річки перетинають їх. У більшості пустель долини ведуть до замкнутого водойми або тимчасовому озеру.
Корисна порада
Вибирайте найлегший маршрут, який тільки можливий, уникаючи сипучих пісків, важкопрохідні місцевості, шляхи вздовж слідів доріг. В піщаних дюнах йдіть по твердому піску в долині між дюнами або по гребенях дюн.
Якщо ви заблукали в тайзі , це не означає, що все скінчилося, потрібно тільки дотримуватися певних правил і вміло користуватися підручними засобами. Головне - не давати волю страху і не панікувати. Самий хороший помічник - ваш тверезий розум.
Інструкція
1
Першим ділом постарайтеся відшукати річки або струмки. Відмінно, якщо ви знаєте, куди вони течуть. Якщо не знаєте, все одно тримайтеся річок або струмків, не прагніть зрізати шлях, можете піти зовсім в глушину і почати безцільно блукати по лісі. Рано чи пізно на берегах річок вам зустрінуться населені пункти - люди завжди селяться поблизу річок. До того ж, у вас не буде проблем з водою.
2
Щоб не померти від спраги, потрібно знайти в тайзі воду. Якщо не зустрілося річки або струмка, питво можна добути самому. Туго обв'яжіть навколо гілки з пишним листям пакет. Він повинен бути схильний вниз. Листя будуть випаровувати вологу, і ви зберете води для пиття. Якщо трава мокра, можна обв'язати ноги ганчіркою або шматком одягу і походити. Потім воду з тканини треба вичавити.
3
Щоб вижити в лісі, необхідно подбати і про їжу. Тільки ні в якому разі не їжте незнайомі рослини і гриби. Якщо ні сірників, можна запалити вогонь за допомогою скла від годинника. Зберіть сухої трави і направте на неї промінь сонця через скло. Коли з'явиться вогник, підкладайте в нього спочатку тонкі палички, потім гілки товстіший.
4
Завидна підготуйте місце для ночівлі. Воно повинно бути сухим. Запасіться дровами. Наламайте лапника, щоб утеплитися. Якщо є рюкзак, засуньте в нього ноги. Спиною можна притиснутися до дерева. Розведіть велике багаття. Він відлякає звірів і приверне до вас увагу рятувальників.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Vuiy27qsIr4
Зверніть увагу
Годинники в лісі можуть замінити компас. Годинну стрілку треба направити на сонце, а потім поділити навпіл кут, який утворюють вона і цифра 1. Ця лінія буде завжди показувати на південь.
Корисна порада
Не ходіть до лісу без сірників, годин і ножа.