Як обклеїти стіни шпалерами.

Обклеювання стін шпалерами - не самий складний процес з усіх, з якими ми стикаємося протягом ремонту. Знаючи основоположні принципи цієї справи, ви можете навіть поодинці оновити свою кімнату, хоча, звичайно, зручніше це робити з помічником.
Інструкція
1
В першу чергу застелите підлогу в кімнаті старими газетами або поліетиленовою плівкою.
2
За допомогою отпарівателя або звичайного розбризкувача з теплою водою намочіть старі шпалери, після цього видаліть їх шпателем.
3
Підготуйте поверхню стін: якщо це необхідно, зашпаклюйте нерівності і отшкурьте.
4
Використовуючи схил або рівень, від кута укосу відзначте на стіні рівну вертикальну лінію на відстані ширини шпалер мінус 5 см. Ви можете використовувати шнур, натертий крейдою; якщо його натягнути і відпустити, то він залишить рівну лінію.
5
Розстелите шпалери на підлозі, відріжте смугу потрібної довжини плюс 10 см. Рівномірно і ретельно нанесіть клей, не забуваючи про краю. Для нанесення клею можна використовувати швабру. Для кращого приклеювання промажьте стіну клейовим розчином, особливо це стосується важких шпалер. При наклеюванні стеклообоев, а також флізелінових шпалер, наносите клей безпосередньо на стіну по ширині приклеиваемого полотна, а не на самі шпалери.
6
Візьміть смугу шпалер за край, який буде верхом, клеєм від себе. Щоб не тягнути всю смугу до стіни, можна перехопити смужку ще приблизно в середині так, щоб шпалери склалися клеєм всередину. Піднявшись до стелі відпустіть захоплений шматок і починайте клеїти зверху, розгладжуючи від центру до країв. Для розгладження можна використовувати спеціальний гумовий валик.
7
Починайте клеїти шпалери від вікна. Подивіться інструкції на упаковці шпалер: деякі види шпалер клеять злегка внахлест, деякі - встик. Найостаннішим для обклеювання повинен залишитися шматок стіни над дверима.
8
Коли обклеювати кути, робіть приблизно 2 сантиметри напуска на сусідню стіну. Дуже ретельно розгладжуйте шпалери до самого кута. На прилеглій стіні зробіть такий же напуск, а потім відріжте верхній шар за допомогою канцелярського ножа.
9
Зайвий клей видаляйте за допомогою м'якої ганчірки дуже акуратно, щоб не порвати вологі шпалери. Простежте заздалегідь, щоб обрана тканина не залишала ворсу.