Як визначити свій тип пам'яті. Чому не буде замкнутим.

Існує декілька способів визначити свій тип пам'яті, але самим простим і зрозумілим залишається метод, використовуваний в роботі зі школярами. Він не вимагає багато часу і витрат, потрібно лише задіяти другої людини і набратися трішки терпіння.
Вам знадобиться
  • Чотири ряди слів по десять в кожному, записаних на аркуші, секундомір, чистий аркуш паперу, ручка.
Інструкція
1
Необхідно на листку паперу записати чотири ряди слів будь-якої спрямованості в кількості десяти штук. Перший ряд слів буде призначений для слуховий пам'яті, другий - для зорової, третій - для моторно-слуховий, і четвертий ряд - для комбінованого сприйняття.
2
Визначаємо слухову пам'ять. Випробуваний на пам'ять повинен сісти за стіл, на якому лежить аркуш паперу і ручка. Друга людина починає читати слова з першого рядка, при цьому проміжок між кожним словом становить три секунди.
3
Людина уважно слухає вимовлені слова і, після 10-секундного перерви, намагається відтворити на папері те, що йому вдалося запам'ятати. Час на це дається необмежену, але не рекомендується згадувати більше 5-10 хвилин.
4
Через десять хвилин відпочинку допомагає людина дає випробуваному список слів з другого ряду, і він, читаючи їх про себе, намагається їх запам'ятати. Так само, через 10 секунд перерви, він записує все те, що запам'ятав.
5
Після ще десяти хвилин відпочинку починається перевірка моторно-слуховий пам'яті. Що допомагає повинен читати слова, записані в третьому ряду, а випробовуваний в цей час намагається повторювати їх пошепки і виписувати по повітрю. Через 10 секундний людина фіксує все запам'яталися слова.
6
Останній тест на комбінований тип пам'яті включає в себе всі техніки попередніх пунктів. Друга людина показує слова з четвертого ряду і вимовляє кожне вголос. Випробуваний повторює ці слова пошепки і виписує ручкою по повітрю. Потім знову, після 10-секундного перерви, записує те, що зумів запам'ятати, на папір.
7
Далі слідують підрахунки результатів. Та рядок, де буде відтворено більшу кількість слів, свідчить про те, що саме той тип пам'яті, відповідний рядку, розвинений більше всіх інших.