Як відключити вертикальну синхронізацію.

Вертикальна синхронізація - один з важливих параметрів, що визначають алгоритм роботи відеопідсистеми комп'ютера і вирішальним чином впливає на її продуктивність, що особливо помітно в різноманітних іграх, що вимагають динамічного відображення якісної графіки. Він з'явився в епоху панування моніторів на базі технології електронно-променевої трубки.

Щоб розібратися в сутності вертикальної синхронізації необхідно згадати принцип роботи таких моніторів. Зображення з'являється на світиться внутрішньої поверхні електронно-променевої трубки в результаті того, що сфокусований потік електронів послідовно рядок за рядком обходить кожну точку екрану, отрісовивая кадр. Потім промінь знову повертається до верхнього лівого кута екрану, щоб почати отрисовку наступного кадру. Саме цей момент повернення променя є оптимальним для зміни зображення, адже в іншому випадку частина екрану буде відображати попередній кадр, а частина - наступний, що негативно вплине на якість картинки. Вертикальна синхронізація якраз і вимагає від відеокарти чекати моменту повернення променя для зміни кадру, що позитивно впливає на якість картинки, але призводить до уповільнення отрисовки графікі.Для того щоб відключити вертикальну синхронізацію, найкраще скористатися спеціалізованої панеллю тонкої настройки параметрів відеокарти, наприклад, CATALYST Control Center від одного з лідерів ринку відеорішень для персональних комп'ютерів - компанії ATI. Послідовність кроків, що дозволяють вирішити поставлене завдання, може бути такою:

  1. Виберіть пункт «3D» в меню «Графіка» або на вкладці «Налаштування графіки» в дереві навігації.
  2. Натисніть «Все настройки»
  3. прокручувати вміст вікна, поки не побачите пункт «Чекати вертикального оновлення»
  4. Перетягування ползунка вправо дозволить поліпшити якість зображення, а вліво - відключити вертикальну синхронізацію і тим самим поліпшити продуктивність графічної підсистеми.

Зрозуміло, можливості CATALYST Control Center не обмежуються відключенням вертикальної синхронізації. Для більш повного знайомства з функціоналом цього потужного програмного рішення ознайомтеся з його довідковою системою.