Як відключити автозапуск флешки.

Технологія автозапуску передбачена для того щоб забезпечити можливість виробникам програмного забезпечення зробити роботу користувача з різноманітними носіями більш комфортною. Автозапуск дозволяє виконати програму, розташовану на носії (компакт-диск або флешка), яка, в свою чергу, допоможе користувачеві в навігації по диску або виконає інші корисні функції.

Зрозуміло, можливість автоматичного виконання програми не могла бути упущена творцями шкідливого програмного забезпечення. І якщо фабричний компакт-диск захищений від появи на ньому вірусів вже тим, що запис на нього справити неможливо, то флешки зазвичай позбавлені такого захисту і широко використовуються не тільки для читання, але і для запису інформації на них. В результаті переважна більшість флешок, наявних у розпорядженні користувачів, в даний час заражені так званими autorun-вірусами, які використовують можливість автозапуску для активації і зараження сістеми.Такім чином, корисна функція стала джерелом потенційної небезпеки, а значить, краще відключити автозапуск флешкі.Чтоби це зробити, необхідно:

  1. Відкрийте вікно «Виконати» або командного рядка (Пуск - Виконати або Пуск - Програми - Стандартні - Командний рядок) відповідно.
  2. Введіть команду gpedit.msc і натисніть Enter.
  3. Послідовно розгорніть елементи дерева Конфігурація комп'ютера - Адміністративні шаблони - Система - Всі параметри.
  4. Знайдіть параметр Вимкнути автозапуск і відкрийте його.
  5. Встановіть позначку в позицію «Включити» і виберіть об'єкти, для яких працюватиме відключення автозапуску . Це можуть бути всі пристрої без винятку, або ж тільки для знімних носіїв.
  6. Відкрийте вікно «Виконати» або поверніться у вікно Командного рядка.
  7. Введіть команду gpupdate.msc і натисніть Enter для того щоб зроблені зміни вступили в силу.

Дану послідовність дій не вдасться виконати на Windows XP Home Edition, однак відключити автозапуск флешки можна і там. Для цього запустіть редактор реєстру regedit (з командного рядка або меню Пуск - Виконати), знайдіть гілку реєстру HKLMSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPolicies, створіть розділ Explorer і в ньому ключ NoDriveTypeAutoRun. Для відключення автозапуску на знімних пристроях його значення слід встановити в 0x4.