Як натренувати голос.

Швидка втомлюваність, млява дикція, невиразне проголошення, навіть заїкання - часті проблеми поганого розвитку голосового апарату. В деяких випадках мова стає невиразною через неправильно взятого темпу, занадто швидкого або занадто повільного. Співрозмовник перестає розуміти вас і відключається від вашої мови. натренувати голос, набути впевненості в розмові і зацікавити слухачів допоможуть спеціальні дихальні методики та вправи з сценічної мови.
Інструкція
1
Тренувати мовної голос можна під керівництвом педагога по сценічної мови або самостійно. Початок занять - це завжди дихальна гімнастика. Найпопулярніша методика розроблена лікарем і співачкою Стрельниковой, яка, застосовуючи її, прожила до глибокої старості, зберігаючи не тільки красивий співочий голос, але і загальне хороше самопочуття. Основа Стрельніковскіе методики - різкий, глибокий, короткий вдих через ніс і вільний, непомітний видих через ніс або через рот. Книги з описом вправ гімнастики знаходяться у вільному продажу.
2
Другий етап - загальна розминка рота: покусування мови та внутрішньої поверхні щік, витягування і втягування губ, різні рухи описані в будь-якому підручнику з сценічної мови.
3
Склади. Поєднуючи кілька глухих або дзвінких приголосних з одного гласною (ПТКА, птке, пткі, птко, Птку, птки), чітко вимовляєте кожен звук. Використовуйте різні поєднання складів, розвиваючи ті чи інші дикційна якості.
4
Скоромовки. Вимовляти їх потрібно спочатку в повільному темпі, перебільшуючи кожну букву, потім поступово прискорювати темп, але як і раніше зберігати чіткість голосних і приголосних. Застереження неминучі, але намагайтеся звести їх до мінімуму. Поступово вони зовсім зникнуть.
5
Читання віршів та прози. Читайте літературні твори по книзі або на пам'ять, чітко вимовляючи кожну літеру. Поступово збільшуйте обсяги читаних промови, доводячи час до 1,5-2 годин.