Як виростити помідори у відкритому грунті.

Помідори - це досить теплолюбні рослини. Однак навіть в умовах середньої смуги їх можна виростити без теплиці і парника, у відкритому грунті. Для цього треба купувати сорти, які добре переносять холод - таке насіння зараз продаються - і дотримуватися ряду правил вирощування та догляду.
Інструкція
1
Семена помідор на розсаду посійте в другій половині лютого в розсадні ящики. Закладати треба у вологу грунтову суміш, не глибше 5-8 мм, з проміжком близько 5 см між рядами і близько 3 см між насінням. Це робиться, щоб при подальшій пікіровці не пошкодити коріння паростків. Зверху розсадні ящики накрийте склом або поліетиленовим пакетом (прозорим).
2
Коли під плівкою з'являться паростки-петельки, приберіть її. Полийте розсаду і чекайте, поки на ній з'являться 2-3 справжніх листочки. Тоді пересадите рослини в окремі горщики, заглубив до сім'ядольних листів. У період росту розсади обов'язково Загартовуйте її кожен день, відкриваючи вікна або виносячи на невеликий проміжок часу на балкон.
3
Наприкінці травня пересадите розсаду у відкритий грунт, на грядки під кутом 30 градусів, корінням на південь. Відстань між кущами - від 1,2 до 1,5 м. Полийте помідори під корінь, удобрите розчином коров'ячого або кінського гною. Постійно рихлите грунт, підсапуйте кущі томатів. Якщо трапляться заморозки, закривайте кожна рослина дерев'яним ящиком і одягненою на нього плівкою.
4
Коли помідори підростуть, підв'яжіть кожен кущ до кілочка, забагатієте навколо опалубку з дерева і обтягніть її зсередини плівкою. Можна поставити навколо кожного куща бачок без дна. Заповніть опалубку або бачок до половини сумішшю перегною, дерну, піску, золи, торфу. Поливайте раз в тиждень теплим розчином з добривом і досипайте суміш. Поступово бачок або опалубка повинні заповнитися. Пасинки можна не видаляти, просто знімайте вирослі помідори. З вересня пасинка і захищайте кущі від заморозків плівкою. Урожай буде до початку жовтня.
Зверніть увагу
У зв'язку з тим що в північно-західних районах у відкритому грунті помідори починають висаджувати з 5-10 червня, до посіву на розсаду приступають наприкінці березня-початку квітня (за 60-75 днів до висадки). Такий термін посіву дозволяє школку помідорів вирощувати в теплиці або парнику, а пікіровку розсади виробляти у віці 30-40 днів в парники і холодні розсадники, а також під плівкові укриття з використанням біопалива.
Корисна порада
Вирощування помідорів (томатів) у відкритому грунті. Томат - культура, для вирощування якої найбільше підходить захищений грунт, але цю культуру також досить успішно вирощують в грунті і відкритому, найчастіше це робиться для виробництва сировини, консервної промисловості. Урожайність томатів в смузі середньої становить приблизно 30т/га (до 50т/га, тобто 3-5 кг/м2, в грунті закритому, захищеному, звичайно ж вище до 35-45 кг/м2).