Як відключити вбудовану відеокарту. Як відключити інтегровану відеокарту.

Багато виробників материнських плат комплектують свої моделі вбудованою відеокартою. Таке рішення дуже зручно для офісних комп'ютерів, апгрейд яких, як правило, взагалі не проводиться.

Однак для домашнього комп'ютера рішення, яке в момент покупки здавалося оптимальним, з часом може перестати задовольняти зрослі запити користувачів. Адже параметри вбудованої відеокарти як правило залишають бажати багато кращого, і якщо для роботи з поштою, документами та огляду сайтів в Інтернеті їх ще вистачає, то динамічні ігри зі складною графікою будуть виглядати на такій системі досить блідо, породжуючи природне бажання поліпшити роботу графічної підсистеми комп'ютера . Зробити це можна досить просто: достатньо придбати і встановити новий потужний видеоконтроллер і відключити вбудовану відеокарту .Для більшості сучасних материнських плат цей процес не викличе великих труднощів у користувача.

  1. Як правило, БИОС материнської плати здатна самостійно розпізнати присутність відеокарти, вставленої у відповідний слот розширення, і автоматично відключити вбудовану відеокарту. В цьому випадку крім правильної установки відеокарти користувачу комп'ютера робити нічого не потрібно.
  2. Якщо материнська плата виявилася не здатна відключити вбудовану відеокарту, доведеться зробити це через БІОС. Увійдіть в БІОС (як правило, зробити це можна за допомогою натискання клавіші Del або F2 при завантаженні комп'ютера, проте краще уточнити в керівництві до материнської плати), знайдіть розділ Integrated Peripherals, знайдіть пункт Integrated Video або Onboard Video і встановіть значення параметра в Disable або Off. Будьте обережні - якщо нова відеокарта ще не підключена, то після відключення вбудованої ви не побачите жодного зображення на моніторі.
  3. В рідкісних випадках для включення і відключення вбудованої відеокарти використовуються перемикачі, розташовані на материнській платі. Для отримання більш докладної інформації зверніться до керівництва по конкретній материнської платі.

Зверніть увагу на підключення кабелю монітора. Однією з найбільш частих помилок при встановленні відеокарти взамін вбудованої є не перемикання кабелю на нову відеокарту. Просто підключіть кабель до потрібної відеокарті, і в більшості випадків працездатність системи буде відновлена.