Як зробити клітку для птахів. Як зробити клітку з деревинок для кошеняти.

Будь-яка птах , що міститься в неволі, потребує клітці. Існуючий стереотип, що в них вони страждають і всіма силами прагнуть вибратися на волю, хибний - пернаті вихованці з часом звикають до клітки і обживаються в ній. Так чи інакше, вирішивши завести у себе вдома птицю, ви повинні подбати про гарну клетке.Домік для птиці сьогодні можна купити в будь-якому зоомагазині, але багато любителів пернатих воліють зробити його своїми руками.
Вам знадобиться
  • металева решітка, дріт для решітки, фанера,
  • цвяхи або шурупи, клей, дриль, свердла, лист алюмінію, фарба, наждачний папір, оліфа, лак
Інструкція
1
Отже, якщо ви вирішили виготовити клітку для домашнього улюбленця самостійно, то для початку визначтеся з її розмірами. Продумайте, яким чином клітина повинна бути сконструйована, щоб птах відчувала себе в ній комфортно і могла вільно пересуватися.
2
Намалюйте ескіз майбутньої клітини, ретельно позначте її основні деталі, зробіть всі необхідні заміри. Вам доведеться врахувати величину кроку між прутами і їх товщину. По дизайну майбутнє житло вашого пернатого друга може бути будь-яким. Тут все залежить від вашого смаку і фантазії.
3
Як правило, клітина складається з каркаса, металевої решітки та дверки. Так само потрібні два висувних піддону для піску. Каркас - основа клітки, виготовляється з міцного дерева - дуба або ясена. Зробіть в ньому вирізи для піддонів і годівниці. Піддони повинні встановлюватися з двох сторін.
4
Заготовте необхідні планки, у верхній їх частині зробіть розмітку для отворів. Протягніть через ці отвори дріт для решітки. Її краще вибрати з нержавіючої сталі. Відстань між прутами залежить від розміру птиці - чим вона дрібніше, тим менше відстань.
5
Отвори для дроту необхідні різного діаметру. В нижніх планках - до 6 см в глибину, а верхні і середні - просвердлите наскрізь. Отвори зробіть такими, щоб дріт входила в них насилу. Не забудьте на одній з планок випиляти виріз для годівниці розміром 6 на 2 см.
6
Тепер приступайте до збірки каркаса. Спочатку прибивайте нижні планки, потім - напрямні для годівниці. Висота їх повинна бути близько 2 см. Нижнє дно з металу або фанери закріпіть цвяхами або шурупами. Потім приєднаєте вертикальні планки по кутах каркаса, до них прикріпіть середні планки для більшої стійкості залізної решітки.
7
Каркас зібраний. Приступайте до виготовлення решітки. У кожне отвір в планці просуньте прути дроту. Закріпіть клеєм їх кінці. На передній решітці залиште просвіт для дверки. Два крайніх отвори в дверних планках просвердлите наскрізь, для рухомого закріплення дверки, решта - до половини їх товщини.
8
Дверцята клітки виготовляйте таким же чином. В крайні отвори дверних планок просуньте одну з дротів залізної решітки. На ній дверцята буде вільно рухатися.
9
Годівницю і піддон зробіть з листа алюмінію (2 мм в товщину). Піддон повинен вільно входити і виходити. Зовні клітку можна пофарбувати. Дерев'яні планки відшліфуйте наждачним папером, прооліфьте, просушіть і покрийте лаком.