Як посадити алое.

Існує величезна кількість різновидів алое . Вони вражають своїми листям, колючками, розмірами чи забарвленням. І все ж, самий звичний вид алое для наших квартир - це алое древовидное. Алое, яке по праву називають зеленим доктором. Сік його використовується для лікування нежиті, гнійних захворювань, для підвищення імунітету і як косметичний засіб. Але алое древовидное дуже рідко продають у магазинах, і найлегша можливість завести вдома колючого доктора - розмноження відводками.
Вам знадобиться
  • Доросла рослина алое (A. arborescens)
  • Готовий грунт для кактусів
  • Промитий пісок
  • Горщик
  • Керамзит або дрібний гравій
Інструкція
1
Срежьте держак з дорослого рослини алое . Намагайтеся, щоб зрізати держак мав не менше трьох пар листя. Рослина, з якого зрізається держак, повинно бути міцним і здоровим. З ослабленого рослини-маточника і черешки будуть ослабленими. Підсушіть держак протягом декількох днів. Не поспішайте. Живці алое можуть вкорінюватися навіть після тритижневої просушування.
2
Алое - суккулент, тому у воді він частіше згниває, ніж вкорінюється. Не ризикуйте. Вкорінюється алое так само, як і всі сукуленти - в землі. Змішайте грунт для кактусів з промитим піском в пропорції 1: 1.
3
На дно горщика покладіть шар керамзиту або дрібного гравію, для дренажу. Якщо ви звикли поливати свої кімнатні рослини кожен день, обов'язково зробіть хороший дренаж і простежте, щоб дренажні отвори в горщику були забиті. Це вбереже ваше алое від затоки, поки ви не звикнете до особливого режиму поливу для сукулентів.
4
Посадіть держак в грунт, що не закопуйте лишком глибоко, достатньо, якщо нижня пара листя буде трохи торкатися поверхні грунту. Якщо держак тримається нестійко, насипте шар дрібного гравію поверх грунту. Акуратно полийте і поставте в світле тепле місце. Алое - дитя пустель, тому воно не потребує підвищеної вологості повітря під час вкорінення. Не варто поміщати горщик із вкорінюються живці алое в міні-тепличку. А ось сонця йому потрібно багато, і бажано яскравого.
5
Укоренение держака може зайняти від двох до чотирьох тижнів. Дуже важливо в цей період дотримуватися режиму поливу. Нехай краще буде менше води, ніж більше. Це рослина пристосоване до тривалих періодів посухи, а ось перезволоження практично не переносить. Алое краще вкорінюється, якщо поливати його тільки після повної просушки, ретельно стежте за цим. Про те, що ваш малюк вкоренився, ви зрозумієте, побачивши новий листочок, що виглядає з розетки.
Зверніть увагу
Якщо вам довелося для стійкості держака насипати шар дрібного гравію поверх грунту, врахуйте, що гравій уповільнює випаровування вологи. І в цьому випадку поливати укореняющийся держак алое варто ще рідше, приблизно 1 раз в два тижні.