Як почистити накип.

Накип - це одна з проблем, яка з'являється при нагріванні «жорсткої» води і містяться в ній мінералів. Цей побічний продукт здатний вивести з ладу багато домашні прилади: праски та електрочайники, пральні машини, а також кухонний посуд. Щоб уникнути цього, скористайтеся нашими порадами.
Вам знадобиться
  • Лимонна кислота або оцет, очищення від картоплі або шкірка від яблук, «Фанта» або «Спрайт», спеціальні засоби.
Інструкція
1
Видаліть накип з електрочайника одним з способов.Первий спосіб. Всипте в воду лимонну кислоту (1 чайна ложка кислоти на 1 літр води), прокип'ятіть і залиште на півгодини, потім знову прокип'ятіть, злийте «відвар» і добре промийте чайник під водою. Другий спосіб. Складіть в електрочайник очищення від картоплі або шкірку від яблук, залийте водою і прокип'ятіть, цю процедуру повторіть кілька разів. Третій спосіб. Скористайтеся газованими напоями («Фанта» або «Спрайт»). Налийте його в ємність, доведіть до кипіння. Накип зійде без проблем завдяки кислотам, що містяться в газованій воді. Четвертий спосіб. Скористайтеся спеціальними засобами, які продаються в магазинах. Дійте за інструкцією. Пам'ятайте про те, що після використання спеціальних "антинакипинов" необхідно ретельно промивати чайник або поверхню праски.
2
Використовуйте кислоти або лугу (фосфорнокислиє солі - тринатрийфосфат, рідше застосовуйте пральну або харчову соду) для видалення накипу з посуду. Спробуйте 1-2 рази на місяць в «зіпсовану» посуд залити розсіл від огірків, томатів або квашеної капусти. Кип'ятіть 2-3 години, потім промийте холодною і гарячою водою.
3
С самовара накип видаліть гліцерином (в наповнений водою самовар налийте 150-200 гр. Гліцерину) і прокип'ятіть. Або в киплячу воду киньте дві жмені цукру, і накип відійде від стінок самовара.
4
Видаліть накип з праски за допомогою оцту або лимонної кислоти. Залийте в праска розчин (на склянку води 1-2 столових ложки оцту або лимонної кислоти) і натискайте на кнопку «пар».
5
Позбавте пральну машину від накипу лимонною кислотою. Засипте 200 грам кислоти в ємність для порошку і зробіть прання без білизни (при температурі 90 градусів).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NyDpGLCCkRQ
Чистка кавоварки може вироблятися як спеціалізованими засобами, так і «народними» способами. Головне, щоб останні були перевірені на досвіді іншими користувачами кавоварок. В іншому випадку, якщо хтось сказав, що тільки чув про такий спосіб, краще не ризикувати приладом.
Вам знадобиться
  • - лимонна кислота;
  • - 4 таблетки від печії «Алка-зельцер»;
  • - миючий засіб.
Інструкція
1
Як радять фахівці і велика частина фірм-виробників, чистка кавоварки повинна проводитися засобами, які спеціально призначені для цього. Найчастіше вони являють собою таблетки, рідше порошок. Як саме користуватися ними, написано в інструкції.
2
До поширеним методам чистки кавоварок будинки відносяться так звані народні методи. Є, наприклад, такий: лимонна кислота (близько 30 мл) заливається 4 склянками гарячої води, перемішується. Далі додається ще 4 склянки води, але вже холодною. Отримана суміш заливається в відсік, в який зазвичай заливається вода. Потім кавоварку потрібно включити і почекати, поки не виллється половина миючого розчину. Через 20 хвилин кавоварка включається знову, і зливаються залишки. Щоб позбутися від лимонного запаху в кави, необхідно просто пропустити через прилад 8 чашок води (холодної) кілька разів.
3
Існує і такий, досить цікавий метод. Резервуар, призначений для води, наповнюється кип'яченою водою, в яку поміщаються 4 таблетки від печії «Алка-зельцер». Після їх розчинення потрібно включити кавоварку для її прочистки. Потім резервуар споліскується водою кілька разів, в нього наливається вода і включається режим варіння. Після цього можна сміливо варити каву!
4
Не варто забувати і про те, що кавоварка потребує чищення після покупки, перед початком роботи. Також це стосується і кавоварок, що не експлуатувалися значний проміжок часу. Для цього потрібно вимити стаціонарний фільтр, кришку і глечик в гарячій воді з миючим засобом, потім все просушити. Така ж процедура проводиться з тримачем фільтра, у випадку якщо він знімний. Далі кавоварка збирається, резервуар наповнюється чистою холодною водою, яка пропускається через прилад. Вода з глечика виливається, і процес повторюється знову. При бажанні внутрішні поверхні можна протерти вологою тканиною.