Як вирощувати грейпфрути.

Багато господинь мріють виростити заморські фрукти на власному городі або кухонному підвіконні. Це цілком реально, потрібно тільки трохи терпіння, уваги і знань.
Інструкція
1
Найкраще виростити грейпфрут з насінини. Для цього потрібен великий плід з м'якоттю рожевого кольору. Насіння потрібно очистити від щільного покриву, під яким знаходяться декілька зародків з сім'ядолями. Їх потрібно висадити в горщик. Вирощування грейпфрута вимагає хорошої освітленості, тому в зимовий час не обійтися без люмінесцентних ламп. Не можна різко міняти місце розташування цієї рослини, так як воно відразу почне обсипатися.
2
Полив грейпфрута повинен бути дуже помірним, раз в 7-10 днів. Листя потрібно протирати вологою ганчірочкою або освіжати їх з пульверизатора. Вода не повинна бути хлорованої, її температура може бути 3-4 градуси.
3
Навесні грейпфрут потрібно пересадити в більш велику ємність з оновленою грунтом. Дно ємності слід встелити 5-8-сантиметровим дренажем, для якого підійде дрібна щебінка або керамзит. У грунт необхідно додати листову і дернову землю, торф, пісок, перегній. Кожні 2-3 тижні потрібно підгодовувати рослини розчинами комплексних добрив. Причому передозування добривами небажана, тому розчин повинен бути слабким
4
Ще одним важливим етапом вирощування грейпфрутів є обрізка. Крону можна формувати вже в перший рік посадки. Бажано додати їй форму кулі. Коли основні гілки досягнуть 20-25 см, їх прищипують, а коли вони одревеснеют - підрізають, залишивши гілочки 15 см. 1-го порядку. На них залишають по два бічних втечі 2-го порядку, з якими проробляють аналогічну операцію при досягненні довжини 20-25 см. Те ж саме стосується пагонів 3-го порядку розгалуження. Пагони, які ростуть вертикально або є хворими, потрібно видаляти. На пагонах 5-го порядку закладають гілочки, що мають квіткові бруньки.
5
Вирощені з насінини грейпфрути починають плодоносити на 4-5 рік. Цвітіння проходить навесні, а плоди дозрівають восени. Грейпфрут «домашнього походження» майже нічим не поступається тим, які виросли у Флориді або на Середземномор'ї.
Важкі плоди грейпфрута ростуть на високому розкидистому дереві гронами по 5-7 штук, за що і отримали свою назву - виноград. Щоб витримати таке навантаження, цьому цитрусові дереву просто необхідно володіти еластичними і міцними гілками. Так воно і є. Визрівання грейпфрута - довгий процес, але, розпочавшись, він може тривати до півроку, оскільки плоди досягають остаточної стиглості не одночасно.
Широку популярність грейпфрут придбав в 19 столітті, хоча вперше ці вічнозелені цитрусові дерева були виявлені на острові Барбадос ще в 1750 році. Великоплідний фрукт увійшов в історію одразу як культурний, оскільки в дикій природі нічого подібного не виявлено. Вчені дійшли висновку, що його появі посприяв природний процес гібридизації між помело і апельсином. Як росте грейпфрут, можна здогадатися з його назви, оскільки в перекладі з англійської це означає «виноградний фрукт».

Грейпфрутове дерево

Тому, хто не раз купував грейпфрути, дуже складно уявити собі виноградне гроно хоча б з 2- 3 плодів, що сягають ваги 500 г. Але, тим не менш, масивні плоди грейпфрута так і ростуть: купчасто, по 5-7 штук, але буває і вдвічі больше.Грейпфрутовое дерево є найвищим з усіх різновидів цитрусових. Воно досягає в середньому висоти 5-7 метрів. Деякі сорти можуть виростати навіть до 12 метрів. Деревина досить еластична і міцна, з гладкою корою сіро-коричневого кольору. Тому гілки здатні утримати таку кількість грубезних плодов.Овальние великі листи грейпфрута в довжину досягають 15-17 см. Вони утворюють густу крислату крону, що представляє собою форму еліпса або кулі. У період цвітіння можна спостерігати дивовижну картину, захоплюючу дух. Дерево покривається великими, до 5 см в діаметрі, білими квітами із запашним ароматом. Це гідність дозволяло грейпфруту довгий час бути тільки декоративним растеніем.В результаті сучасної селекції створено до 20 сортів грейпфрута, які розрізняються за часом визрівання, кольором шкірки і м'якоті. Остання може бути зовсім світлою (майже біла або жовтувата), рожевою або яскраво-червоною. Чим червоно м'якоть грейпфрута, тим він солодший.

В яких умовах росте грейпфрут

Грейпфрут - теплолюбна рослина, тому він воліє субтропічний клімат, як і всі його родичі. У нашій країні це узбережжя Чорного моря, в Америці вирощуванням грейпфрута займаються у Флориді і Техасі. Природно, великі плантації на його батьківщині - в Індії, поставкою грейпфрута в європейські країни спантеличені Кіпр, Ізраїль, Бразилія, Кітай.Растеніе вимогливо до сонячного світла і родючості грунту. Потрібно стежити за достатнім вмістом органіки і мінеральних солей. При дотриманні всіх необхідних умов, грейпфрут починає плодоносити на 4-5 рік. Плоди ростуть і зріють досить довго: від 9 до 12 місяців і знімаються не одночасно. В регіонах, де дозрівання починається у вересні, грейпфрут знімають аж до квітня. В деяких областях дозрівання врожаю припадає на лютий. Так, на острові Хувентуд (Куба), організується в лютому справжнє свято в честь дозрівання грейпфрута, який триває кілька днів і закінчується бенкетом.