Як поливати алое.

Важко знайти квартиру, в якій не виявилося б горщика з алое . Це дуже життєстійке рослина, воно легко розмножується, росте в тіні і на сонці, а про його лікувальні властивості написаний не один десяток книг. Але яким би невибагливим ні здавалося алое , воно все одно потребує специфічного догляду. Зокрема, неправильний полив здатний занапастити рослина на корню.
Інструкція
1
Не варто уповати на витривалість алое , він переживе багато негаразди, від зимівлі в холодному сирому підвалі до виставлення його на самий жаркий пригрів. Однак ваша ціль не загартувати рослина, а створити йому максимально комфортні умови. Тому поставте його на добре освітлене місце і не рухайте без особливої на те потреби. Самий звичайний протяг здатний погубити зеленого здорованя, тому бережіть його від пронизливих повітряних потоків.
2
Для поливу використовуйте звичайну водопровідну воду, але дайте їй попередньо відстоятися 3-4 дні, щоб з неї вивітрилися молекули хлорних сполук, застосовуваних для дезінфекції питної води.
3
Алое здатний робити достатні запаси вологи в своїх листах, тому недолив не так небезпечний для нього, як перелив. Влітку поливайте землю в горщику з рослиною 1 раз в 3-4 дня, стежачи за верхнім її шаром. Як тільки він почне здихати, зволожите грунт. Але ніколи не заливайте рослину, інакше застояна вода викличе утворення цвілі на кореневій системі, відмирання коренів.
4
Восени продовжуйте дотримуватися тих же принципів при поливі, що і влітку. З настанням холодів збільшуйте інтервали. До приходу зими скоротіть полив до 2-3 разів на місяць, а то й зовсім припиніть його. Алое в зимові місяці перебуває в стані спокою, нема чого його зайвий раз тривожити.
5
З настанням весни полийте добре алое дуже теплою водою, щоб дати рослині знак, що пора прокидатися. Продовжуйте поливати його далі в літньому режимі
Корисна порада
Замість водопровідної води можна використовувати дощову або талу снігову. Однак не варто збирати природні опади у межах великого міста.