Як покласти фанеру на підлогу. Як покласти лаги для укладання фанери.

Якщо ви вибрали для статі у своєму приватному будинку фанерне покриття, але до цього не мали досвіду в подібних роботах, краще спочатку зібрати необхідну інформацію, яка значно спростить і прискорить процес укладання статі . Опишемо процес укладання фанери на підлогу у всіх подробиць.
Інструкція
1
Фанеру слід укладати на лаги (бруски, що формують каркас для вирівнювання поверхні статі ). Для лагов потрібно застосовувати не стругані дошки другого-третього сорту із здорової деревини м'яких листяних і хвойних порід, мають тупий обзел без кори. Укладайте лаги поперек у напрямку сонячного світла з вікон. Між ними і стінами слід залишити невеликий зазор (порядку 25 мм). Лаги повинні стикатися зі звукоізоляційним шаром без зазору, а їх довжина повинна складати два метри, не менше.
2
Нерівна поверхня плит перекриття може бути вирівняна шляхом підкладання під лаги бобишек. Висота підпільного простору при перекритті повинна складати як мінімум 10 мм. Лаги кріплять до підлоги за допомогою анкерів в місцях, де стоять бобишки. Поверхня лаг при цьому потрібно розташувати в одній площині. Рівність укладання слід перевіряти двометрової лінійкою і рівнем у всіх напрямках. Рейка повинна стикатися з усіма лагами без зазору.
3
Далі йде кріплення ригелів і самої фанери. Перед укладанням дощок підпільне простір потрібно очистити від трісок, дощок і сміття. Спочатку робиться обрешітка. Для цього на бобишки між лагами за допомогою саморізів кріпляться ригеля. Класти їх необхідно кожні півметра. Коли обрешетка буде готова, закріплюється фанера, яка повинна бути заздалегідь просякнута антисептиком. Листи фанери стикатися один з одним не повинні, щоб підлога не скрипів. Зазор між листами має становити 0,2-0,4 мм. А кріпити фанеру найкраще саморізами з кроком приблизно 50-100 мм.
4
Залишилося провести обробку фанерній поверхні. Спочатку йде грунтування або обробка антисептиком. А потім можна вибрати матеріал за своїм смаком. Це може бути паркет, ламінат, лінолеум, ковролін або інший матеріал.