Як полагодити кулер.

Ноутбук - річ примхлива. Якщо раптом ви помітили, що він у вас сильно нагрівається або видає якісь скрегочучі звуки, швидше за все, проблема з кулером . Необов'язково міняти вентилятор, тому не поспішайте заздалегідь купувати новий. Можливо, вся справа в скопилася бруду, яка заважає обертатися лопатям. Також може знадобитися мастило.
Інструкція
1
Спочатку вимкніть ноутбук, відключіть від нього акумулятор і всі кабелі. Тепер можна приступати до роботи.
2
Отже, насамперед необхідно розібрати ноутбук, щоб дістатися до кулера і подивитися, що з ним трапилося. Розташування гвинтиків в кришці ноутбука може бути різним, тому загляньте в інструкцію.
3
Відкривши кришку, знайдіть кулер, після чого відключіть його від материнської плати. Слідуючи інструкціям все того ж керівництва користувача, відкрутіть стільки гвинтиків, скільки потрібно, після чого акуратно витягніть вентилятор з його гнізда. Різні виробники користуються різними технологіями кріплення кулера, але в більшості випадків доводиться лише відкрутити декілька гвинтиків.
4
Продуйте область під вентилятором за допомогою стиснутого повітря (в балончику), щоб позбутися накопиченої пилу і бруду. Потім потрібно дослідити сам кулер на предмет виявлення причини несправності. Якщо лопаті вентилятора блоковані брудом, її потрібно відчистити. Перевірте, чи не висохла мастило. Краще використовувати спеціальне мастило для техніки, але ні в якому разі не соняшникова олія, оскільки воно швидко висихає.
5
Якщо описаний вище крок не допомагає, тоді краще замінити кулер. Полагодивши або замінивши вентилятор, приєднаєте його назад до системної плати і встановіть на місце кришку корпуса.
6
Тепер вам залишилося тільки включити ноутбук і упевнитися в тому, що кулер працює справно.
Корисна порада
Краще не класти при роботі ноутбук на м'яку поверхню типу ліжка, подушки або колін, щоб не блокувати доступ повітря до системи охолодження. Адже це може призвести до перегріву техніки.
Якщо ваш кулер на блоці живлення комп'ютера або відеокарті почав торохтіти і погано дути, то його слід відремонтувати. Добре, якщо на комп'ютер є гарантія, тоді його можна віднести в сервісний центр, і поломку виправлять. Однак вам не варто впадати у відчай, і бігти в магазин за новим кулер ом, якщо гарантії немає. Його можна відремонтувати самому всього за 5-10 хвилин.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, пензлик, маленька викрутка, маслянка або шприц з мастилом (машинне масло або силікон).
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер від харчування. Відкрутіть гвинти, що закріплюють блок живлення комп'ютера, і гвинти, що закріплюють сам кулер . Дістаньте кулер і покладіть його на стіл, так щоб картинка дивилася на вас.
2
Зніміть ножем або викруткою наклейку, а потім і заглушку з центральної частини кулер а, якщо вона там є (різні фірми роблять по-різному). Розтисніть пластикове стопорне кільце і витягніть гвинт за лопаті. Візьміть пензлик і смахніте пил всюди, де вона накопичилася. Далі візьміть маслянку або шприц з мастилом і змастіть вхідний отвір - там, де крутиться вісь.
3
Далі вставте гвинт на вісь, приліпите заглушку і наклейку на місце. Прокрутіть вентилятор кілька разів, порухайте лопаті вгору-вниз, щоб мастило рівномірно розподілилася.
4
Тепер зберіть кулер в зворотному порядку: вставте в блок живлення, закрутіть всі гвинти, підключите штекери. Увімкніть пристрій і перевірте працездатність. Якщо все зробили правильно, кулер повинен ще довго тихо працювати і добре охолоджувати. Пам'ятайте тільки, що якщо ви проробили всю цю роботу, коли комп'ютер був на гарантії, то вона у вас автоматично припиняє діяти.