Як виростити ківі з насіння. Ківі вирощування з насіння.

Минув час, коли ківі був небаченої рідкістю. Зараз волохатий зелений фрукт можна купити в будь-якому овочевому кіоску. І зовсім не дорого. Ківі включають у всілякі дієти, його використовують в салатах, як добавку до м'яса і в десертах. Ківі - дуже корисний фрукт, а для жіночого здоров'я він просто необхідний.
Вам знадобиться
  • Стиглий плід ківі
  • Промитий річковий пісок
  • Міні-тепличка
  • Дрібний керамзит для дренажу
  • Готовий грунт для цитрусових або для троянд (слабокислий або нейтральний)
Інструкція
1
З зрілих ківі витягніть насіння, промийте їх і змішайте з вологим піском. Насіння ківі для гарного проростання потребують стратифікації. Для цього миску з піском тримають 1-2 тижні при температурі + 10-20 градусів тепла, а потім поміщають в холодильник на 2-3 тижні.
2
Тепер заповніть посадочні горщики грунтом. На дно обов'язково покладіть невеликий керамзит. Пісок з насінням акуратно перемішайте з верхнім шаром грунту. Обприскайте водою кімнатної температури.
3
Помістіть горщики з насінням в тепличку, або накрийте склом. Поставте в світле і тепле місце. Провітрюйте кожен день і обприскуйте. При появі перших сходів сіянці починайте привчати до свіжого повітря. Знімайте ненадовго кришку з теплички кожен день і поступово збільшуйте час.
4
З появою другої пари справжніх листків можна робити пікіровку і розсаджувати рослини в окремі горщики. Коренева система у ківі поверхнева, мочковатая і дуже ніжна, тому будьте акуратними.
5
Доросла рослина ківі - це потужна ліана. Врахуйте це, коли будете вибирати місце для нього. Так як ківі родом з Китаю, йому потрібна прохолодна зимівля. Крім того ківі на зиму скидає листя. Нехай це вас не лякає. При правильній зимівлі в світлому місці з температурою +10 градусів і обмеженим поливом навесні ваше рослина знову обросте м'якими бархатистими листям. Не забудьте зробити навесні формотворну обрізку. Видаляйте всі слабкі, хворі і недорозвинені пагони. Забезпечте влітку рясний полив, вологість, багато свіжого повітря, світла і тепла. Підгодовуйте біогумусом, додавайте торф в невеликих кількостях при пересадці. Рослина, вирощена з насіння, зацвіте не раніше, ніж через три роки.
Зверніть увагу
Ківі дводомна рослина, і для плодоношення необхідно, щоб на одне чоловіче рослина доводилося два-три жіночих. На жаль, 80% рослин, вирощених з насіння, чоловічі. Але ви дізнаєтеся підлогу ваших ківі, тільки коли сіянці зацвітуть.
Корисна порада
У південних регіонах Росії ківі можна вирощувати у відкритому ґрунті, так само як виноград.