Як перевірити температуру відеокарти. Як дізнатися температуру відеокарти aida.

Відкрите нагріваються - про це знають всі, хто хоч трохи цікавиться тим, як працює комп'ютер. Але гріються відеоадаптери по-різному, кожен з них має певну робочу температуру, перевищення якої не рекомендується. Крім цього, температура відеокарти може коливатися в залежності від типу навантаження - і при перегляді фільму вона буде одна, а в процесі гри в 3D-шутер - інша.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, відеокарта, програма AIDA64 Extreme Edition (або доступ в інтернет, щоб завантажити її), початкові навички по роботі з комп'ютером.
Інструкція
1
Скачайте інсталяційний пакет AIDA64 Extreme Edition. Для безкоштовного скачування доступна пробна тридцятиденний версія тестової програми, яка не має обмежень по функціоналу. Чи варто купувати повну версію, ви зможете вирішити пізніше.
2
Встановіть програму. Процес установки вкрай простий, вам буде потрібно лише вибрати мову, погодитися з умовами ліцензійної угоди і кілька разів натиснути кнопку "далі". Запустіть програму. Якщо ви тільки встановили її, програма запуститься автоматично.
3
У вкладці «Інструменти» виберіть пункт «Тест системи на стабільність». З'явиться вікно з двома графіками стану. Для верхнього графіка виберіть режим відображення «Temperatures» (одна з вкладок в рядку над графіком). При стандартних налаштуваннях температура відеокарти не відображається.
4
Щоб додати на графік температуру відеокарти, натисніть на кнопку «Preferences» у правому нижньому куті вікна. Відобразиться вікно вибору датчиків, температура з яких буде відображатися на графіку. В порожніх рядках виберіть всі датчики GPU Diode. Їх кілька, і вони показують температуру різних блоків відеокарти. Закрийте вікно вибору. З цього моменту на графіку додадуться різнокольорові лінії температур блоків відеокарти. Яка з них до якого блоку відноситься, написано у верхньому рядку поля графіка. При цьому температура відображається весь час, поки запущено вікно. Якщо ви хочете виміряти температуру в грі, просто запустите її, не закриваючи вікна графіка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2gu0LvAmC7A
Сучасні відеокарти оснащені потужними процесорами і виділяють велику кількість тепла. Робоча температура відеокарт може підвищуватися до 100 градусів. Якщо ви вирішили розігнати відеокарту, стежити за її температурою просто необхідно, оскільки перевищення робочої температури може вивести її з ладу. Тоді може знадобитися ремонт або навіть заміна відеокарти .
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, відеокарта, програмне забезпечення Catalyst Control Center, утиліта NTune
Інструкція
1
Сьогодні ринок відеокарт представлений двома монополістами - ATI і nVidia. У кожному разі, у вас відеокарта від однієї з цих компаній. Для кожної з цих відеокарт є своє програмне забезпечення, яке дозволяє провести тонке налаштування відеокарти і розширити її функціональність, і дізнатися температуру.
2
Якщо у вас відеокарта Radeon від ATI, вам буде потрібно програмне забезпечення Catalyst Control Center. Якщо у вас є диск з драйверами, програма повинна бути там. Просто встановіть її з диска. Якщо диска з драйверами немає, скачайте безкоштовно цю програму з офіційного сайту. Якщо завантажили цю програму з інтернету, розпакуйте архів з додатком і зайдіть в розпаковану папку. Там знайдіть файл Setup і двічі клацніть по ньому мишкою. У першому вікні програми виберіть російську мову інтерфейсу, після чого натисніть «Встановити». В наступному вікні будуть запропоновані варіанти установки. Виберіть варіант «Повна установка».
3
Далі дочекайтеся закінчення процесу установки програми. По його закінченні обов'язково перезавантажте комп'ютер. Після перезавантаження дочекайтеся, поки завантажиться операційна система. Після цього клацніть лівою кнопкою мишки по порожньому простору робочого столу. У виниклому меню виберіть самий верхній рядок. У вікні виберіть "Розширені налаштування". Зверніть увагу на стрілочку в верхньому лівому куті програми. Натисніть по ній лівою клавішею мишки і у виниклому меню виберіть рядок Ati overdrive. З'явиться меню, де буде показані параметри роботи відеокарти . Серед них буде також температура відеокарти .
4
Якщо у вас відеокарта від nVidia, скористайтеся утилітою NTune. Встановлюється схожим способом. Запускати меню утиліти можна, клацнувши по її значку на нижній панелі операційної системи. Після запуску виберіть параметр, який покаже температуру відеокарти .