Як визначити кислоту. Як визначити відсоток кислоти.

Найчастіше кислота - це прозора рідина, яка не володіє запахом. Як же визначити, яка кислота стоїть перед нами? Відповідь на це питання нам допоможе знайти аналітична хімія. Як приклад розглянемо, як же розпізнати найчастіші кислоти: азотну, сірчану і соляну.
Вам знадобиться
  • Для визначення кислоти нам в першу чергу необхідна таблиця розчинності кислот, а також реактиви.
Інструкція
1
Отже, перед нами стоять три однакові пробірки з кислотами. Щоб зрозуміти, в якій пробірці яка кислота знаходиться, звернемося до таблиці розчинності і підберемо реакції, супроводжувані випаданням осаду, зміною кольору розчину, або виділенням газу, характерні тільки для однієї досліджуваної кислоти.
2
Ми бачимо, що сірчана кислота випадає в осад при взаємодії з іонами барію, а інші дві кислоти - ні. Відливаємо по кілька мілілітрів досліджуваних кислот в чисті пробірки. Додаємо до них кілька мілілітрів підстави барію Ba (OH) 2. В одній з пробірок випадає білий каламутний осад. Відмінно, ми визначили, де знаходиться сірчана кислота!
3
Вивчаємо таблицю далі. Як ми бачимо, хлорид срібла дає осад, а нітрат - ні. Відливаємо ще кілька мілілітрів досліджуваних кислот в чисті пробірки. У кожну пробірку додаємо трохи AgNO3. У пробірці, де знаходилася соляна кислота, починає утворюватися осад білого кольору, надалі застигаючи у вигляді напівпрозорого нальоту, званого роговим сріблом. У пробірці з азотною кислотою не відбувається ніяких змін.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KqOwvPrN8W4
Корисна порада
Таким чином, користуючись таблицею розчинності кислот, можна придумати спосіб, як визначити будь-яку кислоту.