Як вивести масляна пляма на одязі. Як вивести масляні плями з спортивного костюма.

Бутерброд з вершковим маслом, салат з оливковою або соняшниковою, соус, віск, протечка масла з двигуна автомобіля, косметичний крем - та хіба мало способів «заробити» на одяг неапетитне жирне пляма ? Що ж, навіть гранична акуратність не є 100% страховкою від таких сюрпризів. Втім, позбутися масляної плями на одязі не так уже й важко.
Інструкція
1
Плями від рослинних масел і масляних консервів. Такі забруднення виводите поки вони свіжі. Присипте пляма зубною пастою або ж порошком крейди, втирайте його в тканину і залиште на кілька (як правило, не більше 2-3) годин. Після чого видаліть порошок щіткою.
2
Перевірений спосіб видалення свіжого масляної плями - присипати його звичайної дрібної сіллю. Цей спосіб хороший, коли ви несподівано капнули жиром на одяг, а під рукою не виявилося нічого підходящого для екстреного видалення утворився плями. Міняйте сіль доти, поки неприємне пляма не зникне.
3
Ще один спосіб видалення свіжих масляних плям. Перекладіть пляма декількома паперовими серветками так, щоб воно знаходилося між ними. Нагрійте праску до 100 градусів і кілька разів пропрасуйте через серветку забруднену ділянку.
4
Можна також протерти пляма миючим розчином, що складається з 1 чайної ложки нашатирного спирту і 1 чайної ложки прального порошку, розлучених в половині склянки теплої води. Протріть цією сумішшю пляма , а потім пропрасуйте масляний ділянку через чисту світлу тканину.
5
Якщо пляма з'явилося на делікатній шовкової тканини - доведеться вчинити інакше. Змішайте 0,5 ст. ложки нашатирного спирту, 1 ст. ложку гліцерину, 1 ст. ложку теплої води. Занурте в розчин заплямований ділянку шовкової тканини і залиште на чверть години. Після цього прополощіть виріб у чистій теплій воді.
6
І, нарешті, видалення масляної плями бензином. Покладіть на пляма шматок білої х/б тканини, змочіть ватяний тампон в бензині і круговими рухами акуратно протріть забруднену ділянку з вивороту.
7
Можна також змішати бензин з порошком магнезії і накласти цю суміш на пляма . Після висихання зчистіть масу - від жиру на тканині не залишиться й сліду.
Зверніть увагу
Якщо ви не впевнені в дієвості того чи іншого засобу, або боїтеся зіпсувати своїми стараннями делікатну тканину - краще не ризикуйте, а вирушайте з забрудненою річчю в хімчистку.
Корисна порада
Для прихильників НТП млоїмо народних засобів існує чимало хімічних складів, які допоможуть швидко і надійно позбутися від масляних плям на одязі.
З цією проблемою рано чи пізно стикається мама будь-якого хлопчика. Нові брюки, світла сорочка, але як побороти спокусу пройти повз нового мотоцикла або велосипеда, з яким возиться сусід. І ось на чистій одязі красується вже масляна пляма, яке звичайним способом відіпрати ніяк не вийде.
Вам знадобиться
  • - звичайне вершкове масло
  • - пральний порошок
  • - плямовивідник
Інструкція
1
Проти масла допоможе тільки масло. Може, це твердження і здасться комусь дивним, але насправді все так і є. Масло не розчиняється у воді, але воно розчиняється в маслі. Навіть саме застаріле жирну пляму можна вивести за допомогою звичайного вершкового масла. Тільки не беріть синтетичний маргарин. Може трапитися так, що пляма від вхідних у нього добавок виявиться ще стійкіше, ніж те, над яким ви в даний момент б'єтеся.
2
Ретельно натріть забруднюючи місце вершковим маслом, дайте жиру час для впливу, повторіть дію пару раз.
3
Засипте пляма пральним порошком. Дуже важливо використовувати саме порошок, а не мило чи гель для прання. Посилити дію порошку можна за допомогою якого-небудь засобу для виведення плям у вигляді солі або пасти.
4
Ретельно розітріть порошок по плямі, періодично опускайте тканину в невелику кількість теплої води і продовжуйте терти далі.
5
Сполосніть тканину під проточною водою, подивіться, чи вдалося вам видалити пляму. Якщо ні, повторіть ще раз процедуру з вершковим маслом і концентрованим пральним порошком.
6
Відправте річ в пральну машину і виперіть її на підходящому їй режимі з додаванням порошку і плямовивідника при температурі не нижче 40 ° C, щоб вершкове масло розчинилося, вимилось з тканини і віднесло з собою бруд.
Корисна порада
Деякі речі доведеться обробляти вершковим маслом 2 або 3 рази, але в підсумку пляма все-таки зникне.