Як видаляти плями з твіду.

Твід - це вовняна тканина із шорсткою текстурою, яка має широке застосування, починаючи з одягу і закінчуючи оббивним матеріалом. Оскільки твідова шерсть містить ланолін, вона відштовхує плями і запахи.

Але навіть твід не можна вважати повністю невразливим перед брудом і пилом. Щоб зберегти первинний вигляд і природну красу тканини, іноді її необхідно чистити.

1. Відразу ж намочіть облите або забруднені місце за допомогою шматка махрової тканини. Злегка поплескайте по плямі. Не тріть пляму, інакше воно ще сильніше вбереться в твідові волокна. Якщо ви пролили на твід густу рідину, наприклад, свічковий віск або бруд, краще спочатку просушити пляма. Коли воно висохне, просто зскребете його пальцями або м'якою щіткою.

2. Пропилососьте твід, щоб прибрати залишки бруду або пилу. Прикріпіть маленьку щітку до шланга пилососа і пройдіться по всій поверхні тканини.

3. Розчиніть м'який засіб для миття посуду або для прання білизни в теплій воді. Досить такої кількості порошку, щоб поверхня води була покрита невеликим шаром мильної піни.

4. Зволожите губку або м'яку щітку і вмочіть в мильну піну. Нанесіть миючий засіб на невеликий непомітний ділянку на тканини. Якщо порошок не знебарвлює твід, можна його використовувати. Знову зволожите губку або щітку і умочіть в піну. Злегка почистіть тканину, зосередившись на плямах. Не допускайте, щоб твід зайво намок.

5. Продовжуйте акуратно протирати твід губкою або щіткою, поки він не очиститься. Дайте тканини повністю висохнути на повітрі.