Як відкрити свою фотостудію.

Ви любите фотографувати, і це у вас непогано виходить. Ви добре розбираєтеся в фототехніку і маєте уявлення про ринок фотопослуг. Можливо, думка про відкриття своєї справи, своєї фотостудії, відвідувала вас не раз: передбачувані витрати цілком під силу, ніші ще є, і їх можна займати.
Інструкція
1
Задумавши створити фотостудію , одні готові запропонувати мінімум послуг: наприклад, фото для службових документів. Інші орієнтуються на повноцінний набір - професійну, репортажну (виїзну) фотозйомку, здачу приміщення та обладнання в оренду, додаткові послуги. Деякі в перспективі мріють про курсах молодого фотографа або організації продажу супутніх товарів - альбомів, рамок, батарейок і т.д. Важливою статтею доходів може стати друк фотографій, календарів, рекламних буклетів і каталогів, фотомонтаж, створення слайд-дисків, реставрація старих фотографій і т.д. Творчий підхід до роботи обіцяє нескінченне вдосконалення і розширення послуг будь фотостудії, маленькою або солідною. При відкритті будь-якого варіанту потрібно пройти класичні кроки продуманого бізнес-плану.
2
Визначтеся з вибором організаційно-правової форми вашої майбутньої фірми (ТОВ або ІП). Познайомтеся з системами оподаткування для кожної (можливо, у вашому регіоні вигідніше виявиться патент). Проведіть аналіз ринку. Оцініть, по можливості з використанням міні-маркетингових досліджень, популярність, затребуваність тих чи інших фотопослуг. Хто буде вашим основним замовником? Яке ваше конкурентне оточення? Чітко дайте відповідь для себе на ці питання.
3
Сформуйте стратегію майбутньої студії - визначте види послуг, які будете надавати. Відзначте, в чому ви можете випередити конкурентів: за якістю, спектру пропозицій, ціною. Приділіть особливу увагу місцем майбутньої оренди приміщення. Для фотостудії з великим об'ємом послуг краще вибрати прилеглі до центру райони. Для маленької (строкове фото) підійде і спальний район.
4
Закупити необхідне фотообладнання. Його можуть поставити вам і спеціалізовані магазини. Не купуйте найдешевшу техніку - скупий платить двічі. Але й без дорогих моделей цілком можна обійтися: пристойні фотоапарати доступні сьогодні за 20-40 тис. Рублів, наприклад, Canon EOS 40D Body або Nikon D80 Body. На перших порах мінімізуйте витрати: для репортажної зйомки, приміром, досить придбати один об'єктив. Світлове обладнання купується в залежності від складності майбутньої роботи. Це джерела світла, стійки під них, аксесуари. Знадобляться також фони: одноразові паперові (в рулонах) або тканинні.
5
Число співробітників залежить від обсягу і характеру роботи. В фотостудії можуть працювати не тільки штатні фотограф і адміністратор, а й «погодинники»: стиліст, візажист, прес-дізайнер.Даже молодий фотостудії бажано мати свій сайт з прикладами робіт, прайс-листом, координатами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4w3LPRz7GzU
Зверніть увагу
При ремонті приміщення врахуйте, що забарвлення стін, стелі, підлоги в фотосалоні прийнято фарбувати в «функціональні» тони: однотонні білий, чорний, сірий.
Корисна порада
Окремі місця в приміщенні салону рекомендується передбачити для роботи адміністратора (стіл з комп'ютером, телефоном) і переодягання відвідувачів, (з великим дзеркалом і ширмою).