Як прищеплювати троянди.

Щеплення необхідна, якщо ви хочете отримати сортові троянди досить швидко і з мінімальними витратами. Початківці садівники не дуже полюбляють цей спосіб розведення троянд, і головним чином тому, що постає питання - на що прищеплювати? В саду можуть бути якісь кущі троянд, які можна використовувати для підщепи. Якщо ж їх немає, то можна прищепити сортові троянди і на самий звичайний шипшина.
Вам знадобиться
  • Кущ шипшини
  • черешки троянд
  • поліетиленовий пакет
  • тирса
  • скальпель або інший гострий ніж
  • изолента
  • дерев'яний ящик
Інструкція
1
Знайдіть в найближчому лісі підходящий кущ шипшини. Шипшина теж відноситься до розоцвітих, так що сортові троянди на коренях цього куща почуватимуться, як вдома. В даному випадку неважливо, білий ви візьмете шипшина або червоний.
2
Викопайте кущ шипшини, отмойте його коріння. Виберіть ділянки товщиною близько 5 см і наріжте шматки довжиною 15 см. Верхній зріз зазвичай робиться прямим, нижній - скошеним.
3
Насипте в поліетиленовий пакет вологі тирсу. Складіть туди троянди і покладіть в прохолодне місце. Зберігайте коріння до середини березня.
4
Заготовте живці троянд. Це зазвичай робиться восени, в той час, коли ви готуєте квіти до зими. Живці повинні бути з відцвілих пагонів. Товщина їх повинна бути не менше 5 см. Живці беруться такі, щоб на них було 2 нирки.
5
Зробіть насічку на верхній частині кореня шипшини. Насічка являє собою косий зріз з «язичком». Зробіть такий же зріз на нижній частині живця троянди .
6
З'єднайте корінь і держак. Щільно прикріпіть їх один до одного і замотайте місце з'єднання ізоляційною стрічкою.
7
Складіть коріння з прищепленими на них живцями в дерев'яний ящик і пересипте їх вологими тирсою. Поставте ящик в прохолодне, але не дуже холодне приміщення. Температура має бути не вище 15 ° С і не нижче 12 ° С. При цих умовах корінь і держак зростаються приблизно за 3 тижні. На місці з'єднання утворюється наріст.
8
Через 3 тижні після щеплення поставте ящик в прохолодніше приміщення, де температура не перевищує 4 ° С. Розпускання бруньок має припинитися. Зрощення при цьому триває. Повністю щеплення будуть готові до посадки через півтора місяця.
9
Зніміть обв'язки і висадіть щеплення під плівку в грунт. Кущики закрийте землею, це запобіжить висихання нирок. Як тільки почнуть з'являтися молоді пагони, поступово починайте відгортати землю.
10
Слідкуйте за появою листя. Коли з'являться 2 або 3, сформуйте кущ, Прищепа верхівки пагонів. Це стимулює ріст бічних пагонів, які вже не прищипують. На бічних пагонах незабаром з'являться бутони.
Зверніть увагу
Землю з пагонів відгрібають ввечері або в похмурі дні. Якщо прищипивание не допомогло і на кущі ростуть один довгий пагін, спробуйте Прищепа його вдруге після появи п'ятого аркуша. Якщо не допомогло і це, нехай нинішнім літом росте, а навесні ви його обріжете. На добре сформованому кущі зазвичай буває від трьох до п'яти бічних пагонів. При вику можна проводити і на кущ шипшини. Зріжте з нього всі пагони, щоб залишився пень. Пень зачистите ножем, зробіть надрізи і прикріпіть до місць надрізів заготовлені живці троянд.
Корисна порада
Заготавливать шипшина для підщепи можна в будь-який час року. Температура для зберігання коренів підщепи повинна бути не вище 5 ° С, але не нижче 0 ° С.Вместо тирси можна використовувати хвою або мох. Можна також додати деревне вугілля з розрахунку 1 частина вугілля до 5 частин моху, хвої або тирси. В період зрощення підщепи і прищепи необхідно строго стежити за вологістю і температурою. При температурі 10 ° С не утворюється наріст. Надмірне підвищення температури може викликати зростання нирок.