Як вибирати креветки.

Морепродукти володіють не тільки корисними властивостями, але і є дуже поживним і корисним продуктів в життєдіяльності нашого організму. Морепродукти з'явилися в нашій країні не так давно, але багато з нас навчилися готувати з них екзотичні та корисні страви. На сьогоднішній день креветки можна побачити в холодильнику практично кожного магазину, але не кожен може вибрати правильні і свіжі креветки . Найчастіше при транспортування товару, перевізники порушують правила зберігання, що може привести до отруєння. Дотримуючись деяких відмінностей, ви напевно виберете дійсно підходящий і корисний продукт.
Інструкція
1
Для початку розглянемо види креветок, вони бувають двох видів: тепловодні - які мешкають в теплих морях і досягають великих розмірів (20-30 см) і холодноводні - вони дрібніші і коштують набагато дешевше, саме ці креветки найкорисніші для нашого організму.
2
Купуючи креветки , упаковані в поліетиленовий пакет, потрібно звернути увагу на етикетку. Тут обов'язково повинен бути вказано юридичну адресу з поштою і телефоном.
3
Варто звернути увагу на зовнішній вигляд креветок. Зазвичай креветки покриті невеликим шаром льоду, це необхідно для правильного транспортування і зберігання товару. Але надмірно зайвий шар льоду, показує нам, що виробник навмисне збільшує вагу. Розморозивши такі креветки , ви помітите, наскільки зменшився вага креветок.
4
Якщо голови креветок чорного кольору, це показує що перед вами неякісний товар. Швидше за все, креветки довгий час лежали в розмороженому стані. Але якщо голови зеленуватого кольору, це зовсім не говорить про зіпсованість товару. Це значить, що креветки харчувалися планктоном.
5
Зверніть увагу на розмір креветок, вони повинні бути однакового розміру. Недобросовісні виробники можуть упакувати в пакет разносортіцу, що насправді значно дешевше добірних креветок.
6
Нормальні заморожені креветки повинні виглядати так: кожна креветка повинна бути покрита рівномірної крижаний глазур'ю, мати рівну забарвлення, а хвіст повинен бути підібганий.
7
Якщо на панцирі є білі плями, а в пакеті шматки льоду або снігу - значить, був порушений тепловий режим і правила зберігання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dcq8pJ8rVmU
Креветки - корисний продукт, багатий мікро- та макроелементи. Ніжне м'ясо смачно само по собі, але його можна додавати в салати, піцу і сотні інших страв. Навіть в провінційному супермаркеті завжди є в наявності кілька видів і марок креветок. Як не помилитися у виборі?

Загальні рекомендації

Який би вид креветок ви воліли, завжди читайте написи на пакеті. Остерігайтеся продукції невідомих фірм, чиї адреси і телефони не вказані на упаковке.Обратіте увагу на розміри креветок. Для звичайних креветок 90/120 - це зовсім не вказівку міліметрів або дюймів. Таке маркування означає, що в 1 кілограмі продукту від 90 до 120 креветок. Досить часто в магазинах ставлять інший «розмір», щоб продати товар дорожче.
Якщо ви купуєте креветки без голови, будьте готові, що їх кількість вказано не на 1 кілограм, а на 1 фунт (450 грам)
За чинним в Росії законодавством, товщина льоду на креветках не повинна бути більше 4%, проте деякі виробники цього вимоги не дотримується. Ще гіршою є ситуація в магазинах крокової доступності, де продавці збільшують крижану кірку і перефасовивают креветки, щоб збільшити ціну і вагу продукту. Якщо в пакеті видно грудки снігу, значить, в процесі транспортування і зберігання продукт размораживался і заморожувався знову. Можливо, це відбувалося неоднократно.Креветкі хорошої якості мають рівний рожевий колір, хвіст завжди підігнутий. Сухуватий панцир, м'ясо жовтого кольору, чорні плями на панцирі або лапках - ознаки старих креветок. Якщо хвіст розігнуть, отже, особина загинула ще до того, як її заморозили. Якщо у креветки чорна голова, її потрібно негайно викинути, так як цей колір - ознака хвороби. Креветка з зеленою головою цілком їстівна. Просто незадовго до вилову вона харчувалася особливим видом планктону. Коричневий колір голови каже про вагітність креветок. Їх м'ясо надзвичайно корисно.

Які креветки привозять в магазини?

Рибалки з Росії займаються промисловим ловом креветок, але їх улов йде на експорт в основному в Сполучені Штати, Японію, Південну Корею. У Росії та Україні найчастіше продаються креветки, виловлені канадськими і данськими рибалками.
Чим креветка дрібніше, тим яскравіше її смак і соковитіше м'ясо
В світі відомо понад 2000 видів креветок. Їх можна розділити на 2 великі групи: холодноводні і тепловодні. Перші - більш звичні для жителів більшості регіонів країни, так як купити їх можна в будь-якому магазині. Другі ж мають досить своєрідним смаком. Холодноводні креветки відловлюються в їх природному середовищі існування, тепловодні, як правило, вирощуються на спеціальних фермах. На останню категорію припадає близько 80% від загальносвітового обсягу цієї продукції. Не існує королівських креветок. «Королівськими» називаються всі великі тепловодні креветки. Винятком є тигрові креветки, які отримали своє найменування через відповідного забарвлення панцира. Великі «королівські» креветки привозять в основному з Індії та Китаю. Сумлінні виробники завжди вказують на упаковці, що всередині продукт аквакультури (тобто штучно вирощений на фермі). Звичайних тигрових креветок в Росію привозять з Таїланду та Індонезії, чорних тигрових креветок - з Індії та Кітая.Креветкі, вирощені на фермах, в більшості своїй абсолютно безпечні. Деяким покупцям просто не подобається присмак штучно вирощеного м'яса. Втім, жоден виробник (а найчастіше це перекупники і фасувальники) не може гарантувати, що при вирощуванні креветок на фермі не використано антибіотики, стимулятори та барвники. Особливу увагу варто звернути на штучно виведені підприємливими китайцями креветки Ванам. Вони великі, мають дуже яскравий помаранчевий панцир. Такі креветки часто додають в морські коктейлі, подають в ресторанах і суші-барах. Можливо, ваш організм і зреагує на такий морепродукт добре, однак задумайтеся над тим фактом, що жителі Китаю самі Ванам не їдять.