Як відрізати кут.

Різка кута в 45 градусів легко здійснюється за допомогою певного інструменту. Якщо говорити конкретніше, вам допоможе будівельний куточок , або ж столярне стусло.
Вам знадобиться
  • Ножівка, будівельний куточок, металева лінійка, стусло.
Інструкція
1
Найчастіше з необхідністю відрізати правильний кут в 45 градусів можна зіткнутися при проведенні ремонту в квартирі. В основному подібна нужда проявляється при оформленні стиків підлогових і стельових плінтусів - в таких випадках вам на допомогу може прийти столярне стусло. Якщо ж вам необхідно відрізати кут на широкій плоскій поверхні, вам знадобиться будівельний куточок і металева лінійка.
2
Різка кута в 45 градусів на стельовому, або ж напольном плінтусі. Позначте на плінтусі ту точку, в якій вам потрібно запиляти кут. Закріпіть стусло таким чином, щоб воно було нерухомо в момент пиляння. Покладіть плінтус в паз стусла так, щоб позначена точка знаходилася в області запила (стусло дозволяє виконати не тільки запив прямого кута, але ще і зовнішнього, а також внутрішнього). Зверніть увагу, що точка запила знаходиться в правильному розташуванні щодо паза на стусле (для оформлення внутрішнього кута використовується правий паз, для зовнішнього - лівий). Пиляти найкраще ножівкою по металу.
3
Різка кута в 45 градусів на широкій площині. Будівельний кутник дозволяє не тільки правильно визначити кут в 90 градусів - на місці стику рукояті і лінійки витримується кут в 45 градусів, який і дозволить вам виконати правильну розмітку на плоскій поверхні. Прикладіть куточок таким чином, щоб його внутрішня частина ідеально прилягала до торця оброблюваної заготовки. На скіс (на місці стику рукояті і лінійки) прикладіть довгу металеву лінійку і накресліть по її довжині суцільну лінію. Ця лінія і буде служити як розмітки для відпилювання кута під 45 градусів. Ножівку вибирайте в залежності від розпилюється.