Як зробити човен з фанери.

Для прогулянок по воді, рибної ловлі та туризму цілком підійде саморобна човен з фанери . Побудувати таку човен можна в домашній майстерні, якщо запастися необхідними матеріалами та інструментами.
Вам знадобиться
  • Водостойкая фанера або оргаліт, дерев'яні бруски, склотканина, епоксидна смола, водостійка фарба, кріпильні елементи, електродриль, струбцини, ножівка, рубанок
Інструкція
1
Головне питання, яке вам слід вирішити перед початком суднобудівних робіт - вибір матеріалу для обшивки. Краще всього використовувати водостійку фанеру товщиною 5 мм. Звичайна фанера теж підійде, але в цьому випадку буде потрібно захистити зовнішню поверхню від води за допомогою склотканини або забарвлення. Ще один з варіантів обшивки судна - оргалит. Цей водостійкий картон рекомендується обробити декількома шарами епоксидної смоли.
2
Дерев'яні деталі найкраще виготовити з хвойних порід деревини без сучків і звили. Листяні породи можуть не витримати підвищеної вологості. Дерев'яні матеріали попередньо слід висушити.
3
Проведіть розмітку заготовок відповідно до креслень. Це стосується контурів бічний обшивки і шпангоутів. Креслити плавні вигнуті лінії зручно за допомогою довгої реечки, яка повинна бути досить гнучкою. Після креслення контурів ображати листи, при цьому передбачивши приблизно по два міліметри припуску - він знадобиться при обробці рубанком.
4
На аркуші фанери або просто на вирівняною поверхні расчертите інші деталі - Транці і перебирання, шпангоути.
5
Частини обшивки днища човна з'єднайте між собою за допомогою скріпок. Скріплюючі елементи слід накладати зсередини майбутньої човна. Переверніть корпус човна вгору дном, помістіть листи обшивки на борту. Просвердлите в листах отвори, після чого використовуйте скріпки з дроту. Кінці скріпок слід скрутити.
6
Обробіть стики між листами шпаклівкою, яку потрібно зробити з епоксидного сполучного матеріалу і деревної муки.
7
Підготуйте стрічки з склотканини шириною 3 см. Промажьте місця уздовж стиків епоксидним клеєм і накладіть стрічку таким чином, щоб вона розташовувалася симетрично по обидві сторони шва. Ретельно пригладьте стрічку.
8
Використовуючи струбцини, посадіть на клей у кромки бортів рейки привального брусків. Внутрішні поверхні корпусу слід покрити оліфою і пофарбувати. Листи палуби і сидіння слід акуратно підігнати по місцю і закріпити за допомогою цвяхів і клею.
9
Перед фарбуванням корпусу його слід підготувати, обробивши наждачним папером і оліфою. Після того, як поверхня висохне, нерівності слід прошпаклевать. При забарвленні корпусу користуйтеся водостійкими фарбами для зовнішніх робіт. Спочатку наноситься грунт, а потім два-три основних шару фарби.
10
Руль виготовте з більш товстої фанери . Втім, можна використовувати і тонку, склеївши кермо з декількох шарів. Готовий кермо оклейте стеклотканью.
Корисна порада
Додаткові джерела: Журнал «Катери і яхти», березень, 2008. «Сто затій двох друзів. Приятелі-винахідники », В. Головін, 1966.