Як рахувати в excel. Як встановити xls.

Microsoft Excel - потужний інструмент роботи з таблицями, що надає практично безмежні можливості для збору і аналізу всіляких даних, побудови діаграм, створення звітів. Однак можна його використовувати і як звичайний калькулятор.

Щоб навчитися рахувати в excel, відкрийте програму і послідовно виконайте наступні прості завдання:

  1. В будь-якому осередку введіть = 2 + 2. В осередку з'явиться результат розрахунку - число 4. Зверніть увагу, що якщо просто написати в комірці 2 + 2, то буде видно саме цей текст. Для того щоб excel зрозумів, що користувач хоче виконати операції, а не просто записати їх, необхідно поставити перед формулою знак =.
  2. Правила виконання обчислень в Excel ті ж, що і в звичній шкільній арифметиці. Наприклад, результати розрахунку = (5 + 5) * 2 і = 5 + 5 * 2 будуть абсолютно різними. Для визначення необхідного вам порядку обчислень використовуйте дужки.
  3. Можливість вважати за допомогою excel не була б настільки корисною, якби програма не дозволяла використовувати як даних для розрахунків вміст комірок. Введіть в будь-яку комірку число 10, в будь-яку іншу - число 2. Ще в одній клітинці введіть знак =, після чого клацніть лівою кнопкою миші по першій клітинці, введіть знак - і клацніть лівою кнопкою миші по другому осередку. З'явиться формула, схожа на = I9-G8, а після натискання Enter ви побачите результат віднімання - число 8. Спробуйте в перші два осередки вводити інші числа - ви побачите, що значення в третій змінюється автоматично, відразу ж після коригування даних в перших осередках.
  4. В Excel є формули, які дозволяють обробляти цілі масиви осередків. Виберіть кілька осередків, розташованих у вигляді вертикального стовпчика, і введіть в них будь-які числа. Встановіть курсор на комірку, що знаходиться під нижньою осередком з числом. Введіть = сум (після чого виділіть мишею стовпець з числами. Введіть заслони дужку і натисніть Enter. В результаті під стовпцем чисел з'явиться число, що дорівнює їх сумі. В Excel є безліч набагато більш складних формул, що дозволяють виконувати різноманітні складні математичні, статистичні та інші обчислення.

Як бачите, вважати в excel дуже просто і зручно. Для того щоб ознайомитися з іншими функціями цієї корисної програми скористайтеся довідковою системою (для її виклику натисніть клавішу F1).