Як побудувати басейн на дачі.

Басейн на дачі - це прекрасно. Але побудувати його не так-то просто: потрібно вкласти багато праці та грошей, дотримати всі технічні тонкощі. Проте багато людей все ж будують басейни самостійно, значить, немає нічого неможливого. Головне - вірно розрахувати свої сили.
Інструкція
1
Першим ділом розмітьте майданчик під басейн при допомозі кілочків, рулетки і шнурка. Майданчик треба відміряти на 50 см побільше розміру басейну. Потім зніміть дерен і викопайте котлован під басейн, його дно теж повинно бути трохи глибше, ніж дно майбутнього басейну. Робіть рівні стіни у котловану, перевіряючи їх рівнем і схилом. Дно краще зробити з невеликим ухилом в одну сторону, щоб легше стікала вода.
2
Ретельно вирівняйте і утрамбуйте грунт на дні, покладіть туди шар піску товщиною близько 20-30 см. Зверху помістіть гідроізоляційний матеріал або руберойд на бітумної мастиці. Можна обійтися і шаром глини, але його треба дуже ретельно утрамбувати. Потім покладіть на дно камені, на них - сталеву сітку або арматурні прути, труби.
3
Викопайте поруч з басейном зливну яму, вона повинна бути глибше самого басейну і доходити до тих шарів грунту, де вода краще вбирається. Покладіть на дно басейну зливну трубу. Одним кінцем вона перебуватиме в басейні, іншим - в зливний ямі. Той кінець, який розташований в басейні, оснастите водозапорної вентилем. Змонтуйте систему очистки води, вибравши відповідну вам - скіммерние або переливну.
4
Вбийте по периметру басейну прути арматури з кроком близько 30 см. Прути повинні відступати від верхнього краю котловану приблизно на 5 см. Потім зробіть горизонтальну обв'язку прутами арматури, скріпіть їх дротом. Виготовте опалубку для стін, збивши 4 щита з дерев'яних дощок. Помістіть їх так, щоб між земляний стіною і опалубкою був простір 12-15 см.
5
забетонує басейн гідробетона або цементом марки не нижче 500. Лейте поступово, вирівнюйте. Простір між опалубкою і ґрунтовими стінами заповнюйте шарами по 15-20 см і кожен з них утрамбовуйте. Дайте бетону висохнути і приступайте до обробки басейну.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OjQpIYrtWdY
Зверніть увагу
Між тим зробити басейн на дачі власними руками з підручних матеріалів не складе ніяких труднощів, при цьому зовсім не обов'язково володіти глибокими знаннями в будівництві. Все що потрібно - це чітко дотримуватися технологію виготовлення. Ми розглянемо декілька базових типів басейнів, починаючи від самих найпростіших сезонних і закінчуючи капітальними конструкціями з бетону.
Корисна порада
Басейн на дачі своїми руками. В останній період часу володіння власним басейном на дачній ділянці стало явищем модним і поширеним. Таким же чином слід чинити і з дном, роблячи глибину дещо більше глибини басейну. Зауважимо, що оптимальна глибина басейну для дачі становить близько 140 сантиметрів. Стінки котловану слід робити, дотримуючись невеликий (близько 5 градусів) ухил в зовнішню сторону, що не дасть грунту обсипатися і зробить стіни надійнішими.
Басейн на присадибній ділянці може бути використаний не тільки для купання, але і як джерело поливу. Щоб його будівництво не було в збиток дачнику, необхідно пам'ятати про головні правила, що застосовуються до зведення басейну.
Вам знадобиться
  • - цемент
  • - пісок
  • - гідроізоляційні матеріали
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами басейну, його глибиною, формами і призначенням. Відкритий басейн може мати прямокутну, круглу або нестандартну складну форму. Заздалегідь виберіть варіант дна: басейн з постійною, змінною глибиною (коли дно знижується) або з уступами (коли одна частина басейну глибока, а інша дрібна).
2
Вибираючи глибину для басейну врахуйте, що при розкиді від 1,2 м до 1,8 м найбільш оптимальною вважається глибина в 1,5 м. Плануючи розмір водойми, врахуйте кількість тих, що купаються в ньому одночасно людей. Якщо у вас велика сім'я і часто бувають гості, подбайте про те, щоб чаша була якомога більш просторою. Для любителів довгих запливів басейн будь-яких розмірів буде здаватися маленьким, тому добре буде постачити його системою протитоку, яка дозволить долати великі дистанції, залишаючи плавця на одному місці.
3
Оберіть місце розташування басейну на дачній ділянці. Потім вивчите геофизику цієї площі. Найкращим підставою для чаші водойми є гравелисті, піщані, скельні, глинисті і суглинні грунти. Мулиста або торф'яна грунт для заснування басейну не підійдуть, оскільки, деформуючись під навантаженням, викличуть розтріскування чаші.
4
Щоб у зимовий період грунтові води не видавили чашу із землі, на грунті, який добре пропускає воду, зробіть надійний дренаж.
5
Останнім часом найбільш популярними стали бетонні басейни, для облицювання яких використовують керамічну плитку, що має низький коефіцієнт поглинання води, мозаїку зі скла або пластикову плівку, що не потребує гідроізоляції обсягу.
6
Для споруди чаші залізобетонного басейну виройте котлован необхідного розміру і усипьте його дно шаром піску. Потім виконайте захисну цементно-піщану стяжку і влаштуйте зовнішню гідроізоляцію.
7
Побудуйте опалубку і залийте бетон. Товщина стін і дна не повинна бути менше 0, 25 м. У висновку виконайте вирівнюючу цементно-піщану стяжку і внутрішню гідроізоляцію, покривши поверхню чаші полімерно-цементним еластичним складом. Створений з його допомогою ефект «гумового мішка» зробить чашу басейну водонепроникною.
8
Спочатку передбачені отвори для елементів закладки (форсунки, донні сливи і т.д.) перед заливкою бетоном обмотайте водовідштовхувальними шнурами. Якщо заставні елементи будуть встановлюватися після виготовлення чаші, вставте у відведені для цього місця спеціальні пробки.