Як виставляти претензію.

Якщо який-небудь недержавною організацією порушено ваші права (споживача, на недоторканність приватного життя та ін.), Ви можете в порядку досудового врегулювання виставити їй претензію . Робиться це в письмовому вигляді. Суворої форми складання цього документа немає, але є ряд моментів, які обов'язково потрібно в ній відобразити.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - принтер;
  • - папір;
  • - авторучка;
  • - поштовий конверт, бланки опису вкладень і повідомлення про вручення і гроші на оплату послуг зв'язку при відправці претензії поштою.
Інструкція
1
Зазвичай претензія адресується першій особі компанії. Якщо ви знаєте його прізвище, ініціали та посада, вкажіть. Ця інформація може бути на сайті компанії або представлена у відкритому доступі в її офісі, магазині (в останніх обов'язково присутній стенд з інформацією для споживачів) і т.п.Еслі немає, достатньо формулювання «керівнику компанії такий-то» або «в компанію таку -то ». Повна назва компанії та її організаційно-правова форма (ТОВ, ЗАТ, ВАТ та ін.) Потрібно указать.Ніже вкажіть свої ПІБ повністю і адресу, за якою з вами можна зв'язатися, за бажанням - контактний телефон.
2
Озаглавьте змістовну частину документа словом «претензія» або «звернення» .Нижче викладіть суть інциденту, що змусив вас звернутися в компанію - з самого початку, не вдаючись у подробиці. Підкресліть, які ваші права порушені діями представників компанії, яким положенням чинного законодавства протіворечат.Затем викладіть, про що ви просите. Кожна вимога, особливо матеріального плану (наприклад, якщо ви просите повернути гроші за неякісний товар), бажано обгрунтовувати положеннями чинного законодавства, з яких ті витікають.
3
В кінці попередьте про подальші дії при ігноруванні вашого листа або невмотивовану відмову: подасте в суд, де будете вимагати відшкодування заподіяних вам матеріального збитку і моральної шкоди, та ін.
4
Готову претензію роздрукуйте і підпишіть. Ви можете віднести її до офісу компанії або будь-яке має до неї відношення підрозділ (філія, додатковий офіс, магазин) і т.п. В цьому випадку зробіть копію і вимагайте, щоб на ній поставили відмітку про прийняття з датою, підписом прийняв особи та печаткою. У разі відмови прийняти документ або зробити відмітку про це висилайте його на адресу компанії поштою цінним листом з описом вкладень та повідомленням про вручення.