Як побудувати піч для дачі. маленька пічка для дачі.

Для будь-якого сільського або дачного будинку - піч найголовніший елемент приміщення. Вона не тільки обігріває житло, але і створює затишок домашнього вогнища. Тому установці печі приділяється така велика увага при будівництві самого будинку.
Інструкція
1
На відміну від сільського будинку, де використовуються в основному цегляні російські печі, в дачних будівлях печі можуть бути самі різні: традиційні цегляні, печі-каміни, металеві пічки-буржуйки. Вибір залежить тільки від розміру будинку, можливостей і цілей власника. Каміни дуже декоративні і завдяки відкритому вогню створюють чудову атмосферу затишку. Водночас вони досить швидко остигають і погано обігрівають приміщення. Практичніші металеві печі та цегляні товстостінні, які чудово підходять для північних і середніх широт.
2
Незалежно від того, який вид печі був обраний, будувати піч для дачі повинен професійний майстер, який зможе забезпечити правильну роботу димоходів. Для металевої печі буде потрібно так само цегляну підставу і вогнетривкі прокладки для стін, що примикають близько до грубки.
3
Найбільш складним і тривалим є будівництво цегляної печі. Її кладка робиться ще на етапі будівництва самого будинку. Перш ніж закладати перший шар цегли необхідно добре продумати розташування майбутньої печі. Її слід встановлювати таким чином, щоб топка виходила в коридор або кухню, а бічні поверхні знаходилися в кімнатах. Якщо зовсім неможливо винести топку в коридор, треба подбати, щоб вона знаходилася якомога ближче до дверей. Так само небажано ставити піч в кут приміщення, оскільки тепло не буде розподілятися рівномірно.
4
Особливу увагу потрібно приділити споруді труби димовідводу. Якщо піч солідного розміру, трубу можна встановити прямо на неї. Якщо ж піч маленька - для труби знадобиться окремий фундамент.
5
Після завершення будівлі, піч слід ретельно просушити перш ніж починати експлуатувати. Це необхідно щоб сира глина, використовувана в зчіплюються розчині, могла повністю висохнути і затвердіти. Інакше при першій топці печі глина може почати тріскатися. Сушку проводять двома можливими способами. Або природним шляхом, якщо дозволяє погода. В цьому випадку нову піч з відкритими дверцятами і засувками просто залишають на пару тижнів. Якщо такої можливості немає, знадобиться примусова сушка, то є попередня топка печі. Легко уявити, що більш кращою є природна сушка, при якій не виникає ніяких тріщин в кладці або штукатурці.