Як працювати в фотошопі. Як працювати в photoshop.

Програмний пакет Adobe Photoshop є безумовним лідером у сфері обробки фотозображень. Його можливості практично безмежні, і в умілих руках цей інструмент дозволяє творити справжні чудеса. Однак настільки великі можливості часто призводять в розгубленість початківця недосвідченого користувача, якому важко зорієнтуватися в цьому розмаїтті.

Ось короткий перелік команд, що дозволяють почати працювати в фотошопі.

  1. File - Open дозволяє вибрати файл фотографії, з яким планується працювати, і відкрити його для редагування. Це ж дію можна викликати, натиснувши на клавіатурі Ctrl + O.
  2. File - Save і File - Save As дозволяють зберегти результати роботи на диску. Не забувайте час від часу виконувати збереження, щоб не втратити результати роботи. Проміжні результати бажано зберігати в форматі PSD (формат можна вибрати в нижній частині вікна, що з'являється при виборі варіанта Save As), це дозволить уникнути втрати якості зображення при стисканні.
  3. Кадрування можна виконати за допомогою інструменту Crop Tool панелі інструментів. За допомогою миші встановіть межі прямокутника обрізки, після чого натисніть Enter для підтвердження операції або Esc для її скасування.
  4. Регулювання рівнів (Image - Adjustments - Levels) - важлива операція, без якої важко собі уявити обробку будь-якої фотографії. Саме цей інструмент дозволяє додати зображенню глибини квітів і поліпшити його візуальне сприйняття. Поекспериментуйте, пересуваючи правий, лівий і середній повзунки і спостерігаючи, як змінюється зображення.
  5. Зміна розмірів зображення (Image - Image size) - операція, яка необхідна для підготовки фотографії як до друку, так і до публікації в Інтернеті. Слідкуйте за тим, щоб прапорець Constrain Proportions був встановлений, інакше пропорції зображення можуть виявитися спотворені.
  6. Яскравість і контраст зображення можна відрегулювати за допомогою інструменту Brightness/Contrast (Image - Adjustments - Brightness/Contrast).
  7. Для ретуші фотографій використовуйте інструмент Clone Stamp. Він дозволяє копіювати фрагменти зображення з одного місця в інше. Цю можливість можна використовувати, наприклад, для усунення недоліків шкіри при редагуванні портрета.

Щоб навчитися краще працювати у фотошопі, ознайомтеся з довідковою системою, де детально описані як всі функції цього програмного пакета, так і різноманітні прийоми його найбільш ефективного використання.