Як полагодити клавіатуру. Як полагодити клавішу на комп'ютері.

Клавіатура - абсолютно необхідний елемент будь-якої комп'ютерної системи, без якого роботу за комп'ютером навіть неможливо собі уявити. Вихід клавіатури з ладу не просто створює значні незручності, а часто робить неможливою навіть просто завантаження комп'ютера.

На щастя, у настільної системи несподівано поламалися клавіатуру найпростіше замінити на запасну (яку можна попросити на час у знайомих або просто купити, благо клавіатура - не найдорожчий компонент комп'ютера). Складніше йде справа з клавіатурою ноутбука, яку замінити не так просто. Проте у ряді випадків навіть недосвідчений у електроніці користувач при належній уважності і акуратності здатний самостійно полагодити клавіатуру. Розглянемо найбільш часто зустрічається несправність клавіатури ноутбука, пов'язану з попаданням на неї рідин різного походження. В цьому випадку необхідно:

  1. Якнайшвидше вимкніть комп'ютер, від'єднайте блок живлення, відкрийте батарейний відсік і вийміть акумулятор. Кожна секунда зволікання чревата просочуванням рідини всередину ноутбука, а коротке замикання може перетворити проблему ремонту клавіатури в проблему підбору і покупки нового ноутбука.
  2. Акуратно від'єднайте клавіатуру, промийте її великою кількістю води (не слід використовувати будь-які миючі засоби, вони можуть пошкодити ізоляцію провідників і самі струмопровідні доріжки), висушіть, знову підключіть і перевірте. Сушка клавіатури повинна проводитися в помірно теплому місці, далеко від відкритого вогню і прямих сонячних променів, протягом як мінімум доби. Для прискорення сушки використовуйте вентилятор. Пам'ятайте, що клавіатура має складну форму, і відсутність вологи на поверхні не означає, що всередині клавіатури вона також повністю випарувалася.
  3. Якщо клавіатура все ж не працює повністю або частково, шанс полагодити клавіатуру ще залишається. Для цього буде потрібно відновити струмопровідні доріжки. Зробити це можна за допомогою струмопровідної фарби. Якщо в комп'ютерному салоні її не виявилося, зверніться в магазин автопрінадлежності і запитайте рідина для ремонту ниток обігріву заднього скла, вона цілком підійде.
  4. Перш ніж розбирати клавіатуру, зробіть фотографію або ксерокопію розташування клавіш.
  5. Знімати клавіші зручно стоматологічним гачком, хоча підійде і тонка годинна викрутка. Зніміть всі клавіші.
  6. Зніміть ліфти, на яких кріпляться клавіші. Зробити це простіше, тому що тепер всі з'єднання на виду. Це відкриє доступ до розташованих на алюмінієвій підкладці поліетиленових платах, на якій нанесені струмопровідні доріжки. Якщо вони склеєні, використовуйте фен для нагріву і акуратного поділу.
  7. Проведіть фарбою доріжки поверх пошкоджених. Висушіть клавіатуру, зберіть в зворотному порядку і перевірте її роботу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OEqh9QDZ_NU