Як захопити відео з екрану. Як записати відео з екрану комп'ютера.

У сучасному світі більшість презентацій і повчального матеріалу підготовляється в електронному вигляді за допомогою спеціального програмного забезпечення. Основна частина подібного матеріалу представляє собою текст, зображення і спеціальні елементи на зразок графіків і діаграм. Однак, все більшої популярності набуває ілюстрування за допомогою відеофрагментів. Деякі сутності абсолютно наочні в статичному вигляді. Тому людина, що створює навчальний фільм про роботу з яким-небудь додатком або інтерактивну презентацію будь-якого web-сервісу, майже відразу замислюється над тим, як захопити відео з екрана свого комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Універсальний редактор і конвертор відео VirtualDub 1.9.9.
Інструкція
1
Перейдіть в режим відеозахвату програми VirtualDub. Виберіть в меню пункти "File" і "Capture AVI ...". Після цього зникне нижня панель і зміниться перелік пунктів головного меню.
2
Виберіть пристрій відеозахоплення. Відкрийте меню "Device". Відзначте пункт "Screen capture".
3
Налаштуйте захоплення відео з усього робочого столу. Відкрийте діалог "Set custom video format". Для цього виберіть в меню "Video" та "Set custom format ...", або натисніть Shift + F. В діалозі встановіть перемикач "Use custom size" в активну положення. Введіть в поля під перемикачем значення поточного дозволу монітора і натисніть кнопку "OK". Значення поточного дозволу можна дізнатися у вкладці "Параметри" діалогу властивостей екрана . Щоб його відкрити, потрібно клікнути правою кнопкою миші по робочому столу і вибрати в меню "Властивості".
4
Вимкніть запис звуку. Відкрийте меню "Audio" і зніміть прапорець з пункту "Enable audio capture".
5
Встановіть частоту кадрів захоплюваного відео. Натисніть клавішу F9, або виберіть у меню пункти "Capture", "Settings ...". В діалозі "Capture Settings" в поле "Frame rate" введіть необхідну значення.
6
Налаштуйте кодировщик відео. Відкрийте меню "Video", активуйте пункт "Compression", або просто натисніть клавішу "C". У діалозі "Select video compression" виділіть бажаний кодировщик відео. Натисніть кнопку "Configure" і перемкніть.
7
Вкажіть файл для збереження захопленого відео. Виберіть пункти меню "File", "Set capture file ..." або натисніть F2. Вкажіть шлях і ім'я для збереження файлу. Натисніть кнопку "Зберегти".
8
Візьміть відео з екрана . Натисніть клавішу F5 або F6, або виберіть у меню "Capture" і "Capture video". Здійсніть на комп'ютері дії, які мають увійти до відеоролик. Зробіть активним вікно програми VirtualDub. Натисніть клавішу Escape. Запис відео припиниться. На диску буде знаходиться файл із захопленим відео.
Зверніть увагу
Не встановлюйте занадто великих значень частоти кадрів захоплюваного відео. Особливо, якщо комп'ютер не достатньо потужний і використовується "важкий" кодек відео. Програма може надовго "подвисать" і її буде важко вивести з режиму запису.
Корисна порада
Встановіть на комп'ютер кодировщик відео CamStudio Lossless Codec. Він доступний для завантаження на сайті rendersoftware.com. Це кодировщик, спеціально оптимізований для захоплення відео з екрану без втрати якості зображення. При записи налаштуйте його на мінімальне стиснення алгоритмом LZO. Так ви зможете записувати якісне відео з великою частотою кадрів.