Як полагодити відеокарту. Як усунути спотворення зображення відеокарти.

Сучасна відеокарта - найскладнішої електронний пристрій, що є окремим спеціалізованим комп'ютером для обробки відеосигналу. Як і всяке складний пристрій, вона може раптово вийти з ладу, зробивши роботу за комп'ютером неможливою. Зрозуміло, самостійний ремонт складної електроніки нефахівцями неможливий, проте в деяких випадках користувач може спробувати полагодити відеокарту самостійно.

У ряді випадків поява смуг та інших спотворень зображення, створюваного відеокартою, пов'язано з тим, що вона просто перегрівається. Мікросхеми сучасних відеокарт споживають досить багато електроенергії, і вся вона при роботі пристрою перетворюється на тепло, для відводу якого передбачені радіатори та спеціальні кулери. Вимкніть комп'ютер, відкрийте корпус і перевірте, чи не перешкоджає чи щось обертанню кольорів, і чи не забиті пилом радіатори. У разі необхідності усуньте перешкоди і акуратно пропилесосьте відеокарту, а заодно й інші внутрішні елементи комп'ютера. Зберіть комп'ютер і перевірте роботу відеоподсістеми.Проблеми з роботою відеокарти можуть бути пов'язані з порушенням контакту електронних елементів з провідниками друкованої плати. В цьому випадку починають відеокарту можна відновивши контакт. Проте зробити це навіть за допомогою паяльника досить складно, так як мініатюрні електронні елементи монтуються на друкованій платі і припаиваются в заводських умовах, та відстаней між контактами створюють високий ризик короткого замикання при пайку. В деяких випадках допомагає наступна операція:

  1. Вийміть відеокарту з корпусу комп'ютера, відключіть кулери, зніміть всі пластикові елементи.
  2. Покладіть відеокарту на деко. Плата не повинна прогинатися.
  3. Нагрійте духовку до 110 градусів і помістіть туди деко з відеокартою на 15 хвилин.
  4. Вимкніть духовку і дочекайтеся, поки відеокарта охолоне.
  5. Змонтуйте кулери, встановіть відеокарту в комп'ютер і перевірте роботу відеопідсистеми.

Нагрівання в духовці призведе до часткового плавлення припою електронних елементів, що поліпшить контакт і допоможе виправити виниклі проблеми. Текстолит, з якого виготовлена друкована плата, є жаростійким і нагрівання до 110 градусів для нього не небезпечний.