Як зробити піч для лазні своїми руками. Як побудувати піч для лазні.

Російська лазня давно стала невід'ємною частиною вітчизняних дач і заміських будинків. Кожен власник навіть найменшого і скромного ділянки в першу чергу прагнути поставити на своїй території хоча б невелику баньку, де можна було б всмак попаритися після трудового дня. І це не дивно, оскільки традиційна російська лазня не тільки прекрасний засіб відпочинку, але і цілий джерело довголіття та здоров'я.
Вам знадобиться
  • схема; цегла; метал; необхідні інструменти.
Інструкція
1
Унікальний оздоровчий ефект російської парної досягається за рахунок поєднання високих температур і великої вологості. За правилами у справжній російській бані вологість повітря повинна бути не менше 60% завдяки постійно вступнику гарячого пару. Головним елементом лазні , що створює її особливу атмосферу, є, звичайно ж, піч. В наші дні стало можливо без зусиль купити вже готову піч імпортного виробництва. Однак багато власників дачних ділянок і раніше вважають за краще зробити піч для лазні своїми руками . Це обходиться значно дешевше, та й вимогам традиційної російської лазні такі саморобні печі відповідають більше, ніж стандартні привізні.
2
Сьогодні в більшості випадків печі для лазні роблять або цегляні, складені професійними пічниками, або металеві, які потім обкладають каменем або цеглою. Цегляні печі вважаються кращими, оскільки рівномірно прогрівають все приміщення і довгий час підтримують оптимальну температуру. Водночас цегляна піч для лазні відрізняється від звичайної російської печі, які встановлюють в житлових будинках. Вона повинна точно відповідати розмірам парилки і відповідати певним вимогам. Зокрема, така піч в літній період повинна прогрівати приміщення тільки після того, як повністю нагріті всі її цеглини. В іншому випадку поєднання розігрітого приміщення з холодними каменями буде провокувати появу важкого сирого пара, який погано впливає на здоров'я. Цегляну піч для лазні повинен складати тільки досвідчений пічник з відповідного виду цегли.
3
Оскільки вартість цегляної печі значно вище і не завжди можливо знайти достатньо кваліфікованого майстра, багато дачників встановлюють в лазнях металеві печі. Вони мають цілу низку переваг: дуже жароміцні, не створюють тріщин, компактні і легко перевозяться, економічні в експлуатації. І все ж, незважаючи на численні плюси, металева піч для російської парної не самий підходящий варіант. Перш за все тим, що вона сильно сушить повітря. Подібна піч хороша для фінської сауни, коли треба домогтися високої температури в поєднанні з сухим жарким повітрям.
4
Найбільш оптимальним буде варіант, при якому металеву піч для лазні власники самостійно обкладають цеглою. Таке обрамлення дозволить забезпечити рівномірний прогрів як самої печі, так і всього приміщення. Цегляна кладка робиться товщиною в півцеглини. Причому цегла не повинен впритул прилягати до металевих стінок, інакше це призведе до занадто швидкого їх прогорання. Краще всього якщо цегляна обкладка розташовується на відстані близько 15 см. Від стінок печі.
5
В цегляній кладці робляться додаткові дверцята для змочування каменів водою, що дозволяє оптимально регулювати прогрів парної. Дверцята краще розташовувати зверху і знизу попарно. В такому випадку через нижню пару в піч стане надходити повітря, а через верхню пару дверей виходити назад в парилку. Банна піч, влаштована подібним чином, не замінює повною мірою класичну цегляну, але вона досить зручна і надійна.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=x-rtlVzhZ1g
Зверніть увагу
Піч буде ідеальною, якщо самостійно придумати стиль для печі і втілити його в життя.
Корисна порада
Чи не топіть піч відразу після кладки, це приведе її в непридатність.