Як побудувати свою яхту.

Яхтовий спорт - це не тільки гра з морською стихією, це ще й неймовірно прекрасне судно, легке і витончене, просто мрія під білим вітрилом. Ні для кого не секрет, що яхта - задоволення дороге, і в нашому суспільстві побутує думка, що дозволити собі яхту може тільки дуже багата людина. Насправді яхта дійсно дорога річ, якщо її купувати або замовляти майстру. А можна побудувати яхту своїми руками, витративши особистий час, але заощадивши гроші.
Вам знадобиться
  • Матеріал для будівництва корпусу яхти, матеріал для вітрила, мотор, конструкторська документація.
Інструкція
1
Визначте, яку саме яхту ви хочете, тобто для яких цілей вона буде призначена, до якого типу відноситься, яким буде її оснащення.
2
Придбайте проект для будівництва яхти. Бажано, щоб він був схвалений службою нагляду за маломірними водними судами, адже готову яхту в будь-якому випадку доведеться реєструвати в цій же службі. Звичайно, якщо у вас є відповідний досвід, то ви можете спроектувати майбутню яхту і самостійно.
3
Підрахуйте вартість яхти згідно проектної документації, і зіставте її зі своїми фінансовими можливостями. Це необхідно для того, щоб вкладені кошти не скінчилися на стадії недобудованого корпусу, який потім благополучно б згнив. Можна здешевити вартість проекту, вибравши дешевий матеріал для корпусу.
4
Приступайте до будівництва яхти, використовуючи креслення і схеми будівельної документації.
Зверніть увагу
Перш, ніж приступати до будівництва яхти своїми руками, ретельно обрахувати вартість всього проекту, тому що він порівнянний за витратами з будівництвом будинку. Крім того, дане будівництво зажадає від вас весь вільний час, який доведеться відняти у сім'ї.
Корисна порада
Щоб не витрачати додаткові кошти на покупку проекту, можна пошукати матеріал в інтернеті, так само як і поради з будівництва яхт. Але тоді краще все ж проконсультуватися з фахівцем, щоб уникнути можливих помилок і неточностей.
Морські подорожі - захоплюючий і корисний вид відпочинку. Морські подорожі на власній яхті приємні подвійно. Щоб серйозно зайнятися вітрильним спортом або хоча б влаштувати собі невеликий круїз, необхідно отримати права на управління яхтою. Краще, якщо у вас будуть два документа - російського і міжнародного зразка.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з підключенням до інтернету;
  • - телефонний довідник.
Інструкція
1
Зверніться в найближчий яхт-клуб. Цілком можливо, що вам більше не потрібно нікуди йти. В деяких з них є яхтові школи. Цей крок має сенс навіть у тому випадку, якщо клуб не має права вчити майбутніх яхтсменів. Там вам підкажуть, куди саме потрібно звернутися, і дадуть адресу територіального підрозділу ГІМС.
2
У Державній інспекції по маломірних суднах вам запропонують пройти курс навчання за програмою за програмою "Рульовий - шкіпер - капітан парусно-моторного судна". Там же є список організацій, які таке навчання проводять. Це можна зробити як в спеціалізованій установі, що має відповідну ліцензію, так і віддалено, і самостійно. Але в будь-якому випадку іспит у вас буде приймати інспектор ГИМС, так що перший спосіб переважніше.
3
У посвідченні проставлений клас судна, який залежить від площі вітрил. Там же буде вказано, де ви можете плавати. Внутрішні водні комунікації Росії діляться на кілька видів. У посвідченні вони позначені двома або трьома буквами. Програма навчання залежить від того, в якому районі вам буде дозволено плавання. Літерами МП позначені морські шляхи, тобто моря в межах Росії. Для того, щоб мати можливість ними користуватися, ви повинні пройти тримісячний курс навчання. Для двох інших районів досить відучитися один місяць. Внутрішні водні шляхи - це ВВП, а внутрішні води, не включені в список водних шляхів, записуються як ВВ.
4
Дозволи на плавання з міжнародних водних шляхах, які перебувають на території інших країн, ГИМС не дає. Для цього потрібно посвідчення міжнародного зразка. Організацій, які їх видають, декілька. Найбільш солідними вважаються три. Британська система яхтових шкіл Royal Yachting Ass (RYA) існує вже більше ста років. Конкуренцію їй в основному складають американські American Sailing Ass (ASA) і International Yacht Master Training (IYT). На жаль, посвідчення міжнародного зразка в Росії не визнаються, а з одним лише російським посвідченням можна нарватися на неприємності в будь-якому зарубіжному порту. Знайти підходящу міжнародну яхтову школу найшвидше через інтернет, у переважної їх більшості є свої сайти.
5
Не виключено, що для навчання в міжнародній школі вам буде потрібно базове знання англійської мови. Повторіть його до того, як почнете вчитися. Це надалі збереже вам час. Це особливо важливо, якщо ви збираєтеся вчитися дистанційно. Курси навчання в міжнародних школах різні. На першому етапі вам можуть присвоїти звання корисного члена команди, надалі ваш статус буде поступово підвищуватися під керівництвом досвідченого інструктора, і в кінці повного курсу ви зможете стати капітаном і отримати відповідну ліцензію міжнародного зразка.