Як виправити hosts.

Файл hosts, розташований в папці system32driversetc, є звичайним текстовим файлом, що містить опис відповідностей IP-адрес іменам мережевих ресурсів. Кожна строчка файлу містить IP-адресу, після якого через пропуск вказано ім'я «хоста», тобто будь-якого мережевого ресурсу. При спробі звернутися до мережного ресурсу на ім'я будь-якого процесу в системі (в тому числі, звичайно, веб-браузера) в першу чергу відбувається перевірка наявності його адреси у файлі hosts, і в разі присутності тут згадки даної адреси система звертається саме за вказаною IP- адресою.

Файл hosts може використовуватися для перенаправлення інтернет-викликів на локальний комп'ютер, приміром, для налагодження веб-сайту чи інших цілей. З іншого боку, цей файл може бути пошкоджений вірусами. Симптомами такої ситуації може стати відкриття сторонніх сайтів при спробі увійти на популярні інтернет-ресурси, наприклад, teamo.ru або google.com.В будь-якому випадку виникає необхідність виправити hosts. Зробити це досить просто.

  1. Відкрийте папку system32driversetc системної папки Windows і знайдіть файл hosts (без розширення).
  2. Зробіть резервну копію файлу, щоб можна було скасувати зроблені зміни. Для цього просто скопіюйте файл з ім'ям hosts.bak в будь-яку (можна - в цю ж) папку.
  3. Відкрийте файл за допомогою редактора Блокнот.
  4. Видаліть всі рядки, введіть 127.0.0.1 localhost і збережіть файл.
  5. Перевірте працездатність системи.

Існують спеціальні утиліти, що дозволяють виправити hosts після впливу вірусів і інших шкідливих програм. Найбільш потужною з них є антивірусний пакет AVZ.

  1. Скачайте AVZ c офіційного сайту програми (http://z-oleg.com/avz4.zip), розпакуйте і запустіть. При необхідності зробіть оновлення.
  2. Відкрийте меню Файл - Відновлення системи, поставте відмітку навпроти пункту «Очищення файлу hosts».
  3. Натисніть кнопку «Виконати зазначені операції».
  4. Після завершення відновлення встановіть файлу атрібур Read Only , це допоможе уникнути його несанкціонованої модифікації надалі.

У будь-якому випадку після виявлення несанкціонованої модифікації файлу hosts необхідно провести ретельну перевірку системи на наявність вірусів, так як відновлення hosts значить лікування системи від шкідливого програмного забезпечення.