Як розмножувати бамбук. розмноження бамбука в квартирі.

Це тропічна рослина вже давно завоювало серця багатьох любителів флори. Витончений і крихкий на вигляд, але дуже міцний спиралевидний стебло бамбука є відмінним доповненням зеленого куточка в сучасному інтер'єрі квартири, в якому можуть бути присутніми елементи бамбукового дерева і не тільки. Незважаючи на рідній їм вологий і теплий клімат, цілком під силу розмноження бамбука в домашніх умовах, якщо створити необхідну для цього середовище.
Інструкція
1
Як і для багатьох рослин, відповідним періодом для розмноження бамбука є весна. Варто зауважити, що надання бамбуку такої форми відбувається штучним шляхом-шляхом приміщення ствола в закручену паличку, в якій бамбук і здобуває свою цікаву форму. Оскільки пагони бамбука з'являються у вигляді листя, то щоб виростити «закручену паличку», варто добряче постаратися.
2
Розмноження такої екзотики відбувається кореневим поділом. Оскільки корені бамбука досить тверді, то краще скористатися підручним засобом, щоб процес посадки пройшов успішніше. Також можна розмножувати бамбук шляхом відсікання втечі від материнського стовбура і приміщенням його в воду або грунт.
3
Як грунт бамбук не примхливий, більш того його виростання в воді куди успішніше. Але щоб забезпечити його необхідним харчуванням, рекомендується періодично збагачувати грунт або воду мінеральними речовинами.
4
Бамбук вологолюбна рослина, не тільки в плані поливу, але і в плані стану повітря (його вологості). Тому поливати бамбук необхідно щодня, але з урахуванням сезону року та його стану. Щоб зрозуміти потреби бамбука , варто звернути на нього увагу, в чому саме він потребує. При недостатній вологості ґрунту, листя бамбука починають скручуватися, а при зайвій обвисають. Хорошим засобом для створення оптимальних умов середовища бамбука є автоматичне або ручне розпилення води, яка створює підвищену вологість, необхідну рослині.
5
Оскільки бамбук - рослина тропіків, то сонячне світло йому життєво необхідний. Враховуючи швидке зростання і розмноження бамбука , варто вибрати об'ємний горщик для посадки. Інша справа, коли передбачається часте розсаджування та підрізання бамбука . В цьому випадку під його форму можна підібрати оригінальний і мініатюрний посудину.
Корисна порада
Бамбук все ж тропічна рослина, а тому підвищена вологість, світло і тепло йому просто необхідні. Про це забувати не варто!
Декоративний бамбук, як і драцена, яку часто приймають за бамбук, мають спільне походження, тому, правила догляду за ними однакові, хоча драцена більш невибаглива. Правильно доглядаючи за цією рослиною, ви зможете виростити у себе красива рослина з далекої країни.
Інструкція
1
В умовах квартири краще ростуть тропічні бамбуки, якщо ж бамбук виріс в помірній зоні, то йому буде складно акліматизуватися в замкнутому приміщенні, особливо взимку, коли в наших квартирах жарко і дуже сухо. Дізнатися місце походження бамбука ви можете у продавця.
2
Полив бамбука. Як і всі тропічні злаки? бамбук дуже любить воду. Але його не можна переволожити, інакше корені можуть загнити. Щоб уникнути застою води в горщику, обов'язково влаштуйте хороший дренаж на дні. Якщо ви бачите, що листя бамбука стали скручуватися, то знайте, що рослині не вистачає води, якщо ж пожовкли, то ви його залили. У різні періоди бамбуку потрібна різна кількість води. Взимку, коли світла мало, фотосинтез уповільнений, тому бамбук споживає менше води, влітку ж тільки встигай поливати. Тоді ж бамбук сильно йде в ріст. Підгодовувати бамбук потрібно азотними добривами в період активного росту 1 раз в 2 тижні.
3
Горщик для бамбука. Бамбук - це злак, а значить, він має мочковатую кореневу систему, яка знаходиться в поверхневому шарі ґрунту. Тому краще всього вибирати широку і неглибоку ємність для бамбука. Він не потребує частої пересадки. Робити це потрібно, коли коріння досягли країв ємності. Якщо ви не хочете, щоб бамбук витягувався, витягніть його з грунту, обріжте 1/3 коренів і посадіть на це ж місце, підсипавши свіжого субстрату. Особливих вимог до грунтів у бамбука немає. Використовуйте звичайну землю для кімнатних рослин.
4
Розмноження бамбука. Розмножують бамбук і драцену колінцями. В місцях потовщень колінець у рослини можуть розвиватися коріння. Тому, спочатку поставте держак потовщенням в воду і регулярно міняйте воду. Коли з'являться корені, перенесіть молоде рослина в грунт і далі доглядайте як звичайно.
5
Символічне значення бамбука. Якщо ви захоплюєтеся вченням Фен-шуй, то знайте, що поставивши його в східній частині своєї квартири або будинку, ви принесете своїй родині щастя, здоров'я, фінансове благополуччя, гарний настрій і довголіття, так як він приваблює позитивну енергію в будинок.