Як виходити від крокової напруги.

Підступність електрики полягає в тому, що воно не має видимих ознак, що вказують на небезпеку. Тому людина найчастіше занадто пізно розуміє, що опинився в зоні дії електричного струму.
Інструкція
1
Тільки опинившись включеним в електричну ланцюг, через яку проходить струм, людина стає схильний до ураження. Причини включення в ланцюг можуть бути різними: необачне дотик до оголеного проводу, використання корпусу електроприладу з пошкодженою ізоляцією, торкання провідника, який опинився під напругою.
2
Набагато менш відома небезпека удару струмом при попаданні в зону так званого «крокової напруги ». Так називається напруга, яка виникає при обриві і попаданні на землю дроти лінії електропередач, що під напругою.
3
Якщо лінія не відключена, ток продовжує протікати по дроту. Причиною цьому є той факт, що земля проводить електрику. Будь-яка з точок на поверхні землі в зоні падіння дроти в цьому випадку несе певний потенціал. Цей потенціал тим більше, чим ближче до вас точка дотику проводу із землею.
4
Коли ноги людини стикаються з двома точками на поверхні землі, що мають різні потенціали, людина опиняється під дією електричного струму. Чим ширше крок, тим значніше різниця потенціалів і тим більше ймовірно, що станеться поразка струмом.
5
Величина крокової напруги знаходиться в прямій залежності від питомого опору грунтового покриття, а також від сили струму, що протікає по цьому ланцюгу. Найбільшу величину крокова напруга має при підході до впав проводу, найменше напруження спостерігається на відстані більше двадцяти метрів від проводу.
6
При попаданні в зону крокової напруги у людини спостерігаються судомні скорочення м'язів на ногах, що може привести до падіння. Крокові напругу при падінні перестає діяти на людину, оскільки утворюється інший шлях для проходження струму (від рук до ніг). Ось це якраз і створює смертельну небезпеку.
7
Потрапивши в зону дії крокової напруги , слід покинути її дуже короткими кроками, а ще краще - стрибками на одній нозі.
8
Якщо ви бачите провід, що лежить на поверхні землі, ні в якому разі до нього не наближайтеся. Зона ураження може розташовуватися в радіусі до восьми метрів навколо місця зіткнення дроти з грунтом. Вологий грунт збільшує простір, де можливе ураження.
9
Забороняється наближатися до що знаходиться на землі проводу або людині, який лежить в зоні ураження. Не можна відривати підошви від ґрунту, здійснювати широкі кроки чи бігти. Рух здійснюється виключно «гусячим кроком». Забороняється торкатися людини, потерпілому від ураження струмом, заздалегідь не знеструмивши лінію електропередач.