Як бути ефективним лідером.

Бути ефективним лідером - це означає не просто вміти вести за собою людей, а зробити так, щоб вони самі хотіли за вами йти. Лідер повинен володіти певним набором якостей, багато з яких можна і потрібно виховувати в собі.
Інструкція
1
Справжні лідери затребувані в будь-якій сфері діяльності, де існує потреба в керівництві людьми. Прийнято вважати, що лідер має майже надприродним даром опинитися в потрібний час, в потрібному місці і з потрібними людьми. Але така властивість далеко не завжди є вродженим. Лідеру властиве прагнення йти вперед, долаючи перепони і наполегливо рухаючись до обраної мети.
2
Виділяють декілька груп якостей, які повинні бути притаманні лідеру і відрізняють його від просто хорошого фахівця. Йдеться про особисті, ділових і організаторських якостях. Знаючи ці особливості, можна розвинути в собі відповідні лідерству властивості.
3
Під особистими якостями мається на увазі, перш за все, слідування нормам моралі і моральності, відкритість, порядність, особиста скромність. Лідера відрізняють людяність, уміння піклуватися про людей, націленість на співпрацю.
4
Лідеру потрібно вміння приймати рішення в складних, а часом і безвихідних ситуаціях. Це вимагає бути емоційно зрілим і стійким до фрустрації. Страх, тривога, песимізм - ці чинники не сприяють перетворенню людини в лідера. Тренуйте емоційну стійкість.
5
Наступна група лідерських якостей відноситься до його професійним навичкам. Лідера відрізняють компетентність в обраній сфері діяльності. Він не тільки володіє набором знань і умінь в свій спеціальності, а й прагне постійно їх розширювати, виходячи за межі вузької спеціалізації. Будьте визнаним професіоналом у своїй справі.
6
Організаторські якості визначають ступінь розвитку у лідера навичок управління людьми, включаючи підбір і розстановку персоналу, контроль над діями підлеглих, вимогливість до них. Сюди ж слід віднести і цілеспрямованість. Вчіться мистецтву керувати людьми.
7
Уміння лідера давати оцінку складній ситуації вимагає високого рівня розвитку інтелектуальних властивостей. Схильність до аналізу, критичність мислення, вміння прораховувати розвиток ситуації на кілька кроків вперед - без цих якостей складно уявити собі сучасного лідера. Тренуйте свої розумові навички.
8
Том Шрайтер, визнаний фахівець у справі навчання лідерським навичкам, описуючи якості, що дозволяють виявити справжнього лідера, виділяє три моменти. Перш за все, лідера відрізняє прагнення навчитися чомусь новому, оволодіти свіжими навичками і вміннями. Лідер завжди в пошуку нових ідей та інформації. Будьте допитливим учнем, не дозволяйте собі застигнути на досягнутому рівні освіти.
9
Друга відмінна особливість лідера - бажання взяти на себе відповідальність за стан справ у бізнесі. Така людина може провести захід в відсутність вищого керівництва, він не вимагає контролю зверху і постійного подстегивания. Намагайтеся брати на себе справи, від виконання яких інші відмовляються.
10
І третє визначення лідера, яке дає Том Шрайтер, стосується поведінки в складних ситуаціях. На відміну від звичайної людини, лідер націлений на ефективне вирішення проблем. Перевірка на лідерство полягає у відповіді на запитання: чи справляється людина з поставленими завданнями сам або прагне передати їх наверх? Вчіться шукати ситуації, які потребують вирішення.
Корисна порада
Додаткові джерела: «Як стати ефективним лідером», Д. Карнегі, 2010. «Лідери», Том Шрайтер, 2006.