Як виходити з конфліктної ситуації.

Ви повинні знати, що конфлікт - це нормальна ситуація. Недарма кажуть, що: «Скільки людей, стільки й думок». Тому суперечки і конфлікти трапляються і в сім'ї і на роботі. Але затяжний, нерозв'язний конфлікт загрожує перерости у ворожнечу і ненависть, чого не можна допускати ніколи. Потрібно навчитися виходити з конфліктної ситуації , раз вже вам трапилося в неї потрапити.
Інструкція
1
Припинити конфлікт можна насильно, якщо одна їх сторін - вище по ієрархічній драбині. Це дає можливість швидкого припинення конфлікту, але залишає невирішеною саму причину конфлікту. Тому, хто припинив конфлікт дією свого авторитету, доведеться постійно перебувати в бойовій готовності і підтверджувати своє право на використання сили.
2
Якщо разьедініть конфліктуючі сторони, то конфлікт також припиниться, але обидві сторони залишаться у постконфліктних ситуації без всякого задоволення, що може позначитися найболючішим чином і залишити слід на всьому подальшому існуванні.
3
Конфлікт може бути припинений шляхом переговорів, коли обидві сторони йдуть на поступки і приходять до якогось компромісного рішення, яке частково враховує інтереси обох сторін. Це може бути і абсолютно нове рішення, яке влаштує обидві сторони і змусить їх повністю примиритися. Це сама конструктивна форма виходу з конфліктної ситуації , вона використовується навіть після військового протистояння.
4
Іноді конфлікти вирішуються за допомогою третьої сторони. І не факт, що в разі застосування насильницького методу, останнє слово залишиться за тим учасником конфлікту, який сильніше. Яскравий приклад такого дозволу конфлікту - участь в переговорах бандитів, що прикривають слабшого.
5
За участю третьої сторони дозволяються конфлікти в суді і в арбітражі, де правота кожного учасника конфлікту розглядається з точки зору системи права і суспільної влади.
6
Неправильно думати, що вирішення конфлікту завжди передбачає, що одна зі сторін виграла, а інша - програла. Звичайно, є ситуації , які можна віднести до варіанту «програш - виграш», але є й інші. Існує варіант розвитку подій «програш - програш», коли сторона, що програла перешкоджає виграшу другий і надходить таким чином, щоб перемога не дісталася нікому.
7
Найефективнішим буде варіант «виграш - виграш», що дозволяє двом сторонам використовувати свої розбіжності не як привід для битви, а як привід для пошуку найоптимальнішого рішення, здатного задовольнити обидві сторони. А який варіант вибрати, залежить від вас.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2hCNTBP-pOk