Як провести випускний в дитячому саду.

Дитячий сад - це не тільки місце, куди ви приводили дитину, щоб за ним пригледіли, поки ви працюєте. В дитячому саду ваш малюк навчився багато чому, в тому числі освоїв перші навички спілкування з однолітками і дорослими. Там він грав, вчився говорити, малювати, танцювати, співати, ходив на екскурсії, брав участь у ранках. Залишився випускний - і прощай дошкільне дитинство. Як провести свято, щоб він запам'ятався і дорослим, і дітям?
Інструкція
1
Випускний утренник влаштовують разом педагоги і батьки. Сценарій зазвичай пише музичний керівник. Саме вона розучувала з дітьми пісні і танці, тому в першу чергу треба поговорити з нею. Однієї-двох пісень про дитячий садок достатньо. З одного можна почати, інший - закінчити утренник. Що стосується решти репертуару - то на випускному кожна дитина повинна показати, чому він навчився. Подивіться, хто з дітей з якими номерами виступав на інших ранках. Важливо, щоб діти добре знали репертуар. Тим дітям, у яких немає сольних музичних номерів, можна доручити вірші або невеликі сценки.
2
Обговоріть оформлення. Зал можна прикрасити композиціями з кульок і квітів. Дуже доречні виставка дитячих робіт або фотовиставка про життя дитячого саду. На виставку дитячих робіт кожен може щось підготувати - малюнок, аплікацію, саморобку з паперу та природного матеріалу. Їх можна зробити спеціально, а можна і вибрати з тих, що діти робили протягом року.
3
Необхідно заздалегідь подбати про подарунки. Для дітей можна купити книги, ранці або набори шкільно-письмового приладдя. В деяких містах набори вручають усім майбутнім першокласникам від регіонального уряду або муніципалітету, тому це питання треба обов'язково уточнити. У кожному разі дарувати треба щось, що стане в нагоді в школі.
4
Про те, що дарувати дитячому саду і педагогам, теж необхідно подумати заздалегідь. Тут все залежить від матеріальних можливостей батьків. Можна зібрати гроші і подарувати садочку, наприклад, фізкультурний куточок або меблі для ігрового куточка. Дарувати чи ні щось вихователям - теж вирішують батьки.
5
Вирішіть, кого запрошувати на свято. Кухарі годували вашої дитини, прачки - стирали для нього білизну, музичний і фізкультурний керівники з ним займалися. Була у вашого малюка і перша вихователька, яка колись прийняла його в ясла. Кухарі, пралі, медичні сестри - всі вони заслужили від батьків хоча б букет квітів і подяку. Запрошення для всіх можуть зробити діти.
6
Чи прийде до ваших дітей в гості який-небудь казковий персонаж - вирішує музичний керівник. Ви просто повинні бути в курсі, що за чим йде. Підготуйте подячне слово від батьків. Зазвичай його кажуть в самому кінці, після дитячого концерту. І тоді ж дарують всім подарунки.
7
Продумайте заздалегідь, чи збираєтеся ви влаштовувати після офіційної частини чаювання і де. Це можна зробити в групі. Як правило, випускні ранки проводяться в другій половині дня, щоб всі батьки могли прийти. Тому святковий полуденок цілком доречний. Домовтеся з іншими батьками, хто що принесе. У багатьох садках з нагоди випускного печуть пироги. Можна влаштувати посиденьки і в дитячому кафе, якщо таке є поблизу. Програму і меню необхідно замовити заздалегідь. Але посиденьки після дитсадівського випускного - зовсім не обов'язкові, можна обмежитися офіційною частиною.
Зверніть увагу
Великих інсценівок потрібно уникати. В них зазвичай зайняті лише кілька дітей, і решта просто не встигнуть виступити. Не можна, щоб всі номери виконували одні й ті ж діти.
Корисна порада
Якщо є хлопці, які взагалі ні в чому не брали участь (наприклад, хтось довго хворів перед самим ранків) - їх необхідно залучити до ігор. Важливо, щоб кожна дитина сказав на святі хоч кілька слов.Вместо чаювання можна влаштувати цікаву екскурсію або загальну прогулянку, якщо погода дозволяє і поблизу є красивий ліс або парк. В цьому випадку необхідно, щоб у дітей з собою була відповідна одяг. До випускного ранки можна підготувати слайд-фільм або презентацію про життя дитячого саду. Можна зібрати розповіді дітей про садок, записати їх і красиво оформити. Домовтеся з фотографом. Можна заздалегідь зробити невеликі альбоми з фотографіями. У будь-якому випадку більшість батьків захочуть зробити загальну фотографію після ранку.