Як постелити підлогу.

Кожен новосел і просто хороший господар свого житла мріє про те, щоб облаштування будинку було ви Повний швидко, якісно і без особливих забруднень. Це відноситься і до влаштування підлог - одному з найважливіших і трудомістких процесів в ремонті будинку. Підлоги - не просто підлогове покриття, в якому є колір і малюнок, а це в першу чергу рівна, міцна поверхня, яка повинна служити довго. Сучасні підлоги мають дерев'яну основу або ж виробляється стяжка підлоги бетоном.
Інструкція
1
Для цементної поверхні візьміть самовирівнюються стяжку підлоги, інша назва - нівелір-маса. Залийте її поверх чорновий цементної стяжки. У підсумку ви отримаєте ідеально рівну поверхню, яка після застигання підходить для укладання ламінату, лінолеуму і будь-якого іншого підлогового покриття. Однак, якщо укладати покриття безпосередньо на стяжку за допомогою якого-небудь клею, це призведе до того, що ваш ламінат або лінолеум буде через деякий час лежати просто на бетонній основі без закріплення. Щоб цього не сталося, укладіть проміжний шар, наприклад, фанеру або ДСП.
2
Широко застосовується метод укладання підлогового покриття на чорнову підлогу, який вирівняний за допомогою лаг. Лаги у вигляді товстих дощок і бруса кріпляться анкерами до основи, а зверху необхідно постелити чорнову підлогу, який виконується з фанери або дощок. Вирівнювання потрібно справити установкою спеціальних клинів і пoдстругівaніем лaг.
3
Для установки регульованих підлог візьміть дерев'яні лаги, які закріпіть на підставу на пластикові болти-стійки. За допомогою обертання болтів-стійок навколо осі доможіться рівного покриття. Закріпіть лаги і встановіть настил, на який покладіть вибране вами підлогове покриття. Ця технологія виключає брудні процеси і прискорює процес сушіння, має високу надійність і швидкістю виготовлення.
Незважаючи на різноманітність нових будівельних матеріалів, дерев'яні дошки і раніше вважаються одним з кращих на польний покриттів як для заміських будинків, так і для міських квартир. Дерев'яна підлога естетичний, довговічний і не вимагає якогось спеціального догляду. Цілком достатньо вологого прибирання пилу і періодичного фарбування. Крім того набагато приємніше відчувати під босою ногою живе дерево, ніж синтетику.
Вам знадобиться
  • статеві дошки з хвойних порід дерева, дерев'яні бруси, теслярські інструменти, цвяхи, обценьки
Інструкція
1
Однак при всій своїй невибагливості і простоті у догляді, дощате покриття вимагає дотримання деяких правил в процесі свого створення і експлуатації. В першу чергу необхідно знати, як правильно постелити дерев'яну підлогу. Від цього багато в чому буде залежати його міцність і довголіття.
2
Для будівництва дерев'яного статі традиційно використовують дошки дерев соснових порід розміром до 150 мм. в ширину і 25-50 мм. в товщину. При можливості слід вибирати дошки зовсім нові, ще не були в експлуатації.
3
Настилати дерев'яні підлоги переважніше всього в кінці опалювального сезону, щоб добре нагріте повітря приміщення встиг як слід просушити заготовлені дошки. Якщо укладання підлоги припала на літній період, то для роботи треба вибирати час, якому не менше 1-2 тижнів передувала суха і спекотна погода. Якщо деревина виявиться недостатньо просушеної до її настилу, то під час опалювального сезону навіть щільно пригнані між собою дошки можуть розсохтися і утворити щілини в підлозі.
4
Підготовлені і розмічені дошки укладають на лаги (дерев'яні квадратні бруси, закріплені на однаковій відстані один від одного). При розмітці дощок їх розташовують таким чином, щоб зазори між ними не перевищували 1 мм. Дошки необхідно класти річними шарами в різні боки, особливо це вимога треба враховувати при укладанні широких дощок. Закріплюють укладені дошки цвяхами довжиною 100-125 мм. Цвяхи переважніше забивати під невеликим кутом до мостині.
5
Відстань між крайніми дошками підлоги і стіною повинна становити близько 2 см. Ці зазори необхідні для вентиляції статевого покриття, у відсутності якої підлога може почати псуватися. Після закінчення робіт утворилися щілини закриваються плінтусами або галтелями (спеціальними профільованими рейками). Плінтуси краще так же вибирати з деревини хвойних порід (ялини, сосни). Вона менш схильна до дії вологи і руйнувань.