Як навчити працювати на комп'ютері новачка.

Все менше і менше людей не знають, як поводитися з комп'ютером. Але все-таки такі люди є. Тому й існує безліч різних контор з навчання роботі на комп'ютері . Коштує це недешево в порівнянні з тим матеріалом, який вони пропонують. Тому для навчання своїх друзів і родичів можна обійтися своїми силами і безкоштовно.
Інструкція
1
Навчати роботі з комп'ютером - завдання непросте, потрібен час і спокій. Потрібно пам'ятати, що більшість людей, які перший раз сіли за комп'ютер, просто не розуміють, як і що в ньому працює. Тому не потрібно нервувати, а варто набратися терпіння. Перш за все, накидайте навчальний план. У ньому необхідно вказати тільки найважливіші та необхідні аспекти навчання. Почніть з самого простого. Від руху курсора мишки до використання найпростіших програм.
2
Після цього визначитеся з часом навчання. Пам'ятайте, що якщо змушувати людину робити одне і теж протягом години, це може відштовхнути його від використання комп'ютера в подальшому і вселити відразу до навчання. Намагайтеся урізноманітнити заняття кожні 10-15 хвилин.
3
При навчанні на комп'ютері ви повинні дати найнеобхідніше. По-перше, учень повинен зрозуміти ієрархію системних компонентів і пристроїв. Поясніть роботу всіх частин комп'ютера, взаємодія з пристроями введення - виведення. Далі роз'ясніть суть роботи операційної системи, зберігання даних на жорстких дисках. Одним словом, дайте теорію. Без неї ніяк.
4
По-друге, розпочинаючи теорії, не прагніть дати все і відразу. Почніть від створення папок і файлів на комп'ютері , розташуваннях їх на жорсткому диску. Поясніть процес копіювання і вставки різних елементів. Після цього приступайте до установок програм. Тут знову відволічіться на теорію. Розкажіть про основні типи програм і для чого вони існують.
5
Третім пунктом вашої програми навчання повинна бути практика роботи з додатками. Традиційно її починають з вивчення текстових редакторів, таких як Microsoft Word. Навчання Word має бути об'ємним. Учень повинен навчитися вільно створювати і редагувати будь-який тип документів.
6
Далі продовжуйте знайомити користувача з програмами. Приступайте до навчання роботі в графічних редакторах, антивірусних додатках, офісних, та інших. Чим більше навчаний використовуватиме програм, тим швидше він зрозуміє суть роботи з комп'ютером і зможе автоматизувати свої дії з його допомогою.