Як зробити карамель з цукру. домашня карамель цукор і вода.

Домашня карамель - що може бути смачніше? Вашим дітям вона запам'ятається на все життя. Якщо трохи пофантазувати, можна придумати і карамелеве прикраса для торта і навіть зробити льодяники на паличці.
Вам знадобиться
  • Цукор
  • Вода
  • Каструля
  • Формочки
  • Палички
  • Для «півника на паличці» необхідно трохи коньяку і ванільний цукор
  • лимонний сік і м'ятна олія .
Інструкція
1
Відміряйте цукор і воду з розрахунку 3 частини цукру на 1 частину води. Налийте воду в каструлю і насипте туди цукор. Нагрівайте суміш на слабкому вогні, поки цукор весь розчиниться.
2
Додайте кілька крапель коньяку і трохи ванільного цукру. Потримайте суміш на вогні 1 хвилину. Можна додати харчові барвники. Безперервно перемішуйте суміш і стежте, щоб цукор не загорівся.
3
Приберіть каструлю з вогню. Додайте в суміш трохи лимонного соку і краплю м'ятного масла. Замість лимонного соку можна взяти будь-який інший цитрусовий сік. Карамель без цитруса виходить занадто нудотно.
Зверніть увагу
Гаряча карамель викликає серйозні опіки, тому не торкайтеся до неї руками. Можна обійтися і без барвників. Скільки саме потрібно варити карамель - встановлюється дослідним шляхом. Дуже багато залежить від якості цукру і води, а також від температури конфорки. Важливо не спалити цукор і при цьому доварити його до потрібної кондиції. Згорілий цукор зазвичай викидається. Недоварену карамель їсти можна, але вона буде більше нагадувати іриску. Таку карамель теж можна використовувати - наприклад, в тортах.Можно додати і харчові ароматизатори. Якщо додати екстракти лікарських трав, можна отримати льодяники від кашлю. В цьому випадку головне - не переборщити.
Корисна порада
Палички можуть бути дерев'яні або пластикові. Можна взяти трубочки для коктейлю і розрізати їх навпіл. Карамель можна зробити і без води. Просто насипте цукор в каструлю. Поставте каструлю на середній вогонь і чекайте, коли він почне плавитися. Після того, як половина цукру розплавиться, почніть його перемішувати. Заважайте до тих пір, поки цукор не стане потрібного кольору. Пам'ятайте, що карамель дуже легко може згоріти, тому вчасно вимкніть газ або переставте каструлю на холодну конфорку електроплити.