Як закодувати диск.

У кожної людини є свої секрети. І чим більше комп'ютери проникають у життя людей, тим більше секретів вони довіряють зберігати машині. Але збереження приватної інформації на особистому комп'ютері зовсім небезпечно. Навіть якщо користувальницькі облікові записи захищені паролями, навіть якщо пароль встановлено на BIOS, кожен, хто має фізичний доступ до комп'ютера, може відключити жорсткий диск і скопіювати з нього інформацію. І коли люди усвідомлюють цей лякаючий факт, вони мимоволі замислюються над тим, як закодувати диск і тим самим надійно захистити свої дані. На щастя, в даний час існують надійні безкоштовні програми, які надають необхідний функціонал.
Вам знадобиться
  • Безкоштовна програма шифрування даних TrueCrypt, доступна для завантаження на сайті truecrypt.org.
Інструкція
1
Скопіюйте весь вміст шифруемого диск а в якій-небудь каталог іншого диск а. Скористайтеся файловим менеджером, або можливостями копіювання операційної системи.
2
Почніть процес створення нового шифрованого томи. Запустіть TrueCrypt. Виберіть в меню пункти "Volumes" і "Create New Volume ...". Відкриється майстер створення нового томи "TrueCrypt Volume Creation Wizard". На першій сторінці майстра виберіть пункт "Encrypt a non-system partition/drive" і натисніть кнопку "Next". На наступній сторінці виберіть "Standard TrueCrypt volume", натисніть кнопку "Next". На третій сторінці натисніть кнопку "Select Device". У діалозі "Select a Partition or Device виберіть диск , який треба зашифрувати, натисніть" OK ". Натисніть кнопку" Next ". Відкриється наступна сторінка майстра. Виберіть" Create encrypted volume and format it ", натисніть "Next". Далі вкажіть алгоритми шифрування і хешування в випадаючих списках поточної сторінки, натисніть кнопку "Next". Натисніть кнопку Next ще раз. В поле "Password" введіть пароль для доступу до диск у, в поле "Confirm" підтвердити введений пароль. Натисніть "Next".
3
Відформатуйте диск . Переміщайте випадковим чином курсор миші деякий час в межах поточної сторінки майстра створення шифрованого томи. Це необхідно для генерування випадкових чисел для алгоритмів шифрування. В випадаючих списках виберіть файлову систему і розмір кластера томи. Натисніть кнопку "Format". У діалозі попередження натисніть кнопку "Так".
4
Дочекайтеся закінчення процесу форматування. Це може зайняти багато часу, якщо форматується розділ диск а досить великий. У з'явилися після форматування діалогах з повідомленнями натисніть кнопки "OK". Натисніть кнопку "Exit".
5
Змонтуйте новий шифрований том. У головному вікні програми натисніть кнопку "Select Device ...". У діалозі виберіть шифрований тому, натисніть кнопку "OK". У списку в вірніше частини вікна програми пункт будь-яку букву диск а. Натисніть кнопку "Mount" внизу вікна TrueCrypt. З'явиться діалог для введення пароля доступу до диск у. Введіть пароль. У списку диск ов комп'ютера з'явиться новий диск , позначений обраної раніше буквою.
6
Скопіюйте збережені на першому кроці файли на зашифрований тому. Використовуйте програму файловий менеджер, або функції операційної системи.
Зверніть увагу
Форматування диска програмою TrueCrypt вся інформація на ньому буде видалена. Крім того, диск стане більш не доступний для читання. Перед шифруванням диска переконайтеся, що зберегли з нього всю важливу інформацію.
Корисна порада
Використовуйте можливості створення файлів-контейнерів TrueCrypt для зберігання зашифрованої інформації. Це більш гнучкий підхід, ніж шифрування цілих розділів. Файл-контейнер можна перемістити на інший комп'ютер і змонтувати його там як окремий диск.